Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
مطبوعات پنج‌شنبه ایران،

«عوامل ترور شهید صانع ژاله شناسایی شدند»

2011 February 24

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

رسالت

1) عوامل ترور شهید صانع ژاله شناسایی شدند

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=55680

حجت‌الاسلام حیدر مصلحی در حاشیه نشست هیت دولت درجمع خبرنگاران گفت: «دست‌گاه اطلاعاتی و امنیتی کشور عواملی را که در ترور صانع ژاله نقش داشتند شناسایی کرده و موفقیت‌های خوبی به دست آورده‌اند.» وی افزود: «اقدامات لازم در این زمینه صورت گرفته است و درباره اقدامات بعدی هم اطلاع‌رسانی خواهد شد.»

مصلحی درباره وقایع 25 بهمن گفت: «حرکت 25 بهمن در موضوع فتنه نقطه عطفی بود. » وی افزود: «در این وقایع ضدانقلاب دقیقن به میدان آمده بود.»

2) شمار کشته‌های لیبی از هزار نفر گذشت

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=55676

وزیر امور خارجه ایتالیا با ابراز نگرانی از کشتار مردم در لیبی اعلام کرد که برآوردها حاکی از آن است که هزار نفر در خشونت‌های روز سه‌شنبه در لیبی کشته شده‌اند.

لازم به ذکر است که شبکه العربیه به نقل از دادگاه بین‌المللی کیفری اعلام کرد تا کنون دستکم 10 هزار نفر از مردم در حملات مزدوران و عوامل رژیم لیبی کشته شده‌اند.

خراسان

1) بی‌بی‌سی: عبور ناوهای ایرانی از کانال سوئز نشانه‌ای از گسترش افق استراتژیک تهران است

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=12&day=5&id=612943

«گذر ۲ کشتی نظامی ایران از کانال سوئز نشانه دیگری از گسترش افق استراتژیک تهران است.» شبکه خبری بی‌بی‌سی با تاکید بر این جمله، عبور ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را از کانال سوئز و ورود آن را به دریای مدیترانه تحلیل کرد. هم‌زمان، امیر سیدعبدالرحیم موسوی، جانشین فرماندهی کل ارتش، به اهتزاز درآمدن پرچم جمهوری اسلامی ایران را در آب‌های مدیترانه موفقیت بزرگی برای کشورمان دانست و گفت: «با این اقدام توانستیم توانایی خود را به جهانیان اثبات کنیم.»

2) ایران در جمع ۱۰ قدرت اول صاحب فناوری ساخت ابررایانه

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=12&day=5&id=612929

روز گذشته طی مراسمی با حضور رییس جمهوری و هیت دولت ۲ ابررایانه ملی به بهره‌برداری رسید و بدین ترتیب ایران در ردیف ۱۰ کشور صاحب فناوری ساخت ابررایانه‌ها که در زمره اقلام تحریمی و کالاهای راه‌بردی است، قرار گرفت.

کیهان

1) اعلام «روز خشم» در عربستان، ملک عبداله سراسیمه به ریاض بازگشت

http://www.kayhannews.ir/891205/16.htm#other1609

فعالان سیاسی عربستان خواستار تظاهرات مردمی در روز 13مارس (22اسفند) تحت عنوان «روز خشم» در این کشور شدند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، جوانان عربستان در حمایت از تحولات جاری جهان عرب با استفاده از ابزارهای ارتباطات اجتماعی اعلام کردند: «ما از این طریق از مردم می‌خواهیم که در روز 13مارس به تظاهرات همگانی بر ضد حاکمان آل سعود بپیوندند.»

خبر دیگر این‌که ملک عبداله پس از سه ماه دوری از کشور به دلیل معالجات بیماری کمر و دیسک روز چهارشنبه سراسیمه به عربستان بازگشت.

شاه عربستان از ترس دچار شدن به سرنوشت مبارک و بن علی روز سه‌شنبه از نیویورک به «دارالبیضا» در مراکش رفت تا دوران نقاهت خود را بگذراند، اما احتمال بروز اعتراضات مردمی وی را وادار کرد که به ریاض برگردد.

2) سنگال روابط دیپلماتیک با تهران را قطع کرد

http://www.kayhannews.ir/891205/2.htm#other207

سنگال اعلام کرد که روابط دیپلماتیک خود را از صبح دیروز (چهارشنبه) با ایران قطع کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت العربیه نت، وزارت امور خارجه سنگال روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای به دلیل آن‌چه آن را «ارایه سلاح به شورشیان جدایی‌طلب منطقه جنوبی کازاماس» نامید، اعلام کرد که روابط دیپلماتیکش را با ایران قطع می‌کند.

تهران امروز

1) مصباح یزدی: برخی قضاوت‌ها باعث به خطر افتادن نظام می‌شود

http://www.tehrooz.com/1389/12/5/TehranEmrooz/560/Page/2/

آیت‌اله مصباح یزدی گفت: «اگر کسی با خدا معامله کرد خدا رهایش نمی‌کند‌، باید مراقب بود که گاهی قضاوت‌ها موجب می‌شود یک نظام به خطر بیفتد.» مصباح یزدی در دیدار با روسای سازمان‌های قضایی نیروهای مسلح و دادستان‌های نظامی سراسر کشور اظهار داشت: «این که عده‌ای این مسوولیت را قبول نمی‌کنند، ولی کفایت آن را دارند، باید این مسوولیت را بپذیرند که جامعه احتیاج به قاضی خوب دارد.»

2) احمدی‏نژاد به مسوولان لیبی توصیه کرد به خواست مردم تن بدهند

http://www.tehrooz.com/1389/12/5/TehranEmrooz/560/Page/2/

کشتار بی‌رحمانه مردم لیبی طی چند روز گذشته و اظهارات نفرت‏آور سه‏شنبه شب سرهنگ قذافی در خصوص ادامه سرکوب مخالفان واکنش رییس‏ جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان مجلس را در پی داشت. محمود احمدی‏نژاد صبح دیروز در حاشیه جلسه هیت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به کشتار مردم لیبی، به حاکم این کشور توصیه کرد که به خواست مردم تن دهد. احمدی‏نژاد در خصوص تحولات اخیر منطقه و قیام ملت‌های مسلمان گفت: «جهان در آستانه تحولات بزرگی است. البته تحولات در راه است و کل دنیا (آسیا، اروپا و آمریکای شمالی و آفریقا) را در بر خواهد گرفت.» وی تحولات منطقه به‌خصوص لیبی و کشتار مردم این کشور را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: «بعضی‌ جاها کارهایی می‌شود که بسیار زشت است. چطور ممکن است فردی پیدا شود که مردم خود را بمباران کرده و بکشد.»

رییس ‌جمهوری ادامه داد:‌ اکیدن به مسوولان این کشورها توصیه می‌کنم تا بگذارند ملت‌ها حرف خود را بزنند و اگر مدعی حکومت بر ملت‌ها هستند، به حرف ملت‌های خود گوش دهند و در کنار آن‌ها باشند.»

دنیای اقتصاد

1) وزیر نیرو استیضاح می‌شود

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=244688

طرح استیضاح مجید نامجو، وزیر نیرو با 45 امضا در جلسه علنی دیروز مجلس اعلام وصول شد. استیضاح وزیر نیرو در شرایطی اعلام وصول شده است که کم‌تر از یک ماه پیش، حمید بهبهانی با استیضاح مجلس کرسی وزارت راه را از دست داد. نمایندگان استیضاح‌کننده وزیر نیرو، دلایل استیضاح را در 6 محور اعلام کرده‌اند که عمده آن به فقدان مدیریت و برنامه‌ریزی در وزارت نیرو، عدم رعایت عدالت در مناطق مختلف کشور و بی‌توجهی به طرح آب‌رسانی روستایی برمی‌گردد. وزیر نیرو 10 روز فرصت دارد برای پاسخ‌گویی به محورهای استیضاح در مجلس حاضر شود.

2) هاشمی کاندیدای ریاست خبرگان

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=244690

رییس دفتر ریاست مجلس خبرگان رهبری ضمن تاکید بر حضور آیت‌اله هاشمی‌رفسنجانی در انتخابات ریاست مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: «روحیه با نشاط و شاداب و انقلابی آیت‌اله هاشمی با اتکا به آرای بی‌سابقه یک میلیون و هفت‌صدهزار نفری مردم در مجلس خبرگان و دل‌سوزی صادقانه برای نظام باعث شده که انتقادهای کور و مغرضانه تازه به دوران رسیده‌ها همانند کوبیدن آب در هاون شود.»

همشهری

1) فرماندهان ارتش لیبی زنده‌بودن امام موسی صدر را تایید کرده‌اند

http://www.hamshahri.net/news-129061.aspx

تحولات اخیر لیبی و قوت گرفتن احتمال سقوط حکومت قذافی، بار دیگر پرونده معما‌گونه امام موسی صدر را که در سال 1978 در لیبی ناپدید شد، در کانون توجه قرار داده‌است. اخبار و اطلاعات زیادی وجود دارد که تایید‌کننده زنده بودن امام موسی صدر در لیبی است.

2) شاه بحرین برای گفت‌وگو درباره قیام این کشور به عربستان رفت

http://www.hamshahri.net/news-129047.aspx

حمدبن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین برای گفت‌وگو با ملک عبداله پادشاه عربستان روز چهارشنبه به ریاض رفت.

به گزارش پای‌گاه خبری عرب نیوز عربستان حاکم بحرین در فرودگاه ریاض مورد استقبال شاه‌زاده سلطان معاون نخست وزیر و وزیر دفاع و شاهزاده نایف معاون نخست وزیر و وزیر دفاع عربستان قرار گرفت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,