Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
دبيرکل سازمان ملل متحد:

«جلوگیری از خون‌ریزی در لیبی در دست بررسی است»

2011 February 24

خبر / رادیو کوچه

بان‌گی‌مون، دبیرکل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه و در یک کنفرانس خبری عنوان کرد که تمامی اقدامات برای توقف کشتار در لیبی و جلوگیری از هرگونه خشونت علیه شهروندان این کشور در دستور کار قرار دارد و دنبال می شود.

وی در ادامه افزود: «پرونده کشتار در لیبی بررسی خواهد شد و تمامی افراد مسوول باید در دادگاه محاکمه شوند.»

به گزارش بی‌بی‌سی، بان‌گی‌مون که در نیویورک با پرسش‌های جدی خبرنگاران در مورد ناتوانی سازمان ملل در مورد توقف کشتار در لیبی روبه‌رو شده بود، اطمینان داد که نمایندگانی را راهی منطقه می‌کند و از هر اقدامی که شورای امنیت تصویب کند، حمایت خواهد کرد.

یکی از خبرنگاران از دبیرکل سازمان ملل پرسید که با توجه به این که نتیجه کار شورای امنیت در روز سه‌شنبه فقط یک قطعنامه بوده، چه انتظاری می‌توان داشت و گفت‌وگوی ۴۰ دقیقه‌ای بان‌گی‌مون با معمر قذافی چه نتیجه‌ای داشته است؟ دبیرکل سازمان ملل بار دیگر تکرار کرد که برخی اقدامات در دست بررسی است.

لازم به ذکر است باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا هم روز چهارشنبه هرگونه خون‌ریزی در لیبی را به شدت محکوم کرد و گفت نه تنها هیلاری کلینتون را راهی ژنو می‌کند تا گفت‌وگوهای لازم را دنبال کند، که تیم امنیتی او در حال بررسی تمام گزینه‌های لازم برای توقف خشونت در لیبی هستند.

بیشتر بخوانید:

«استعفای وزیر کشور و برخی سفیرهای لیبی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,