Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
مطبوعات ‌شنبه ایران،

«گزارش تازه آژانس درباره ایران»

2011 February 26

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

رسالت

1) وزیر اطلاعات: بیانیه‌های موسوی را امیر ارجمند رابط با منافقین تدوین می‌کند

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=55724

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی پنج‌شنبه شب در برنامه شبکه سوم سیما تحت عنوان «دیروز، امروز و فردا» گفت‌: «نفاق در اغتشاش 25 بهمن وارد عمل شده بود و اگر ما در این روز شهیدی داشتیم، شهیدی است که به دست منافقین به شهادت رسیده است.»

وزیر اطلاعات افزود: «در این خصوص فردی دستگیر شده که مسلح بوده و از مجموعه نفاق است. این فرد برای اقداماتی که صورت می‌داد از سوی منافقین ماموریت داشت و افرادی را نیز به شهادت رسانده است.» وی تاکید کرد: «هم‌چنین در حوادث 25 بهمن فرد دیگری از سوی ماموران وزارت اطلاعات دستگیر شد که مرتبط با سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) بوده است.»

وی در ادامه به ارتباط سران فتنه با خارج از کشور اشاره کرد و گفت: «فردی به نام اردشیر امیرارجمند که مشاور موسوی است و بیانیه‌های او را تدوین می‌کرد ارتباطش با نفاق روشن است. این فرد در سال گذشته دستگیر و بر اساس رافت اسلامی آزاد شد. اما پس از آزادی با طراحی منافقین از کشور فرار کرد و مدتی در استارس‌بورگ در منزل برادرش که جز‌ عناصر اصلی منافقین است، مخفی شد و از همان‌جا هم بیانیه‌ها را طراحی می‌کرد.»

2) ایران برنده اصلی تحولات اخیر خاورمیانه ‌است

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=55807

روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز در شماره دیروز خود نوشت: «در حالی‌که قیام‌های مردم به سراسر خاورمیانه گسترش می‌یابد، پیش‌بینی می‌شود ایران همان‌طور که از تصمیم جسورانه‌اش برای اعزام کشتی‌های جنگی به کانال سوئز مشخص است، پس از این تحولات منطقه‌ای، جسورتر و مستحکم‌تر شود.»

خراسان

1) معترضان در طرابلس زیرآتش نیرو‌های قذافی

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=12&day=7&id=614820

شهرهای مختلف لیبی روز گذشته بعد از برگزاری نماز جمعه شاهد تظاهرات گسترده و موج جدید درگیری‌ها و کشتار مردم بود. نیروهای امنیتی در طرابلس به سوی تظاهرکنندگان در مناطق غربی این شهر تیراندازی کردند که طی آن 2 تن کشته و چند تن دیگر زخمی شدند.

2) افزایش حوزه نفوذ و قدرت دفاعی و بازدارندگی دریایی ایران

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=12&day=7&id=614852

استراتژی ایران برای دفاع همه‌جانبه از مرزهای آبی کشور و حضور در آب‌های بین‌المللی طی ماه‌های اخیر نشان دهنده حضور پرقدرت ایران علاوه بر منطقه خلیج فارس و دریای عمان در شمال اقیانوس هند و خلیج عدن بوده است. این حضور البته با عبور ناو گروه نیروی دریایی ارتش از کانال سوئز و ورود به دریای مدیترانه به شکل قدرت‌مندانه‌تری خود را نشان داد.

کیهان

1) وعده‌های ملک عبداله برای مهار انقلاب، مردم‌: فریب نمی‌خوریم

http://www.kayhannews.ir/891207/16.htm#other1605

جنبش اسلامی اصلاح عربستان وعده‌های ملک عبداله را نوعی عوام‌فریبی برای جلوگیری از خیزش مردم علیه رژیم آل سعود عنوان کرد.

در بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در پای‌گاه خبری «الحرمین» از سوی جنبش اسلامی اصلاح در عربستان منتشر شده، ضمن انتقاد از بی‌توجهی پادشاه عربستان به خواسته‌های مردم آمده است: «در تصمیمات اتخاذ شده از سوی ملک عبداله، هیچ تصمیم سیاسی در قبال آزادی‌ها و شفافیت و مشارکت سیاسی وجود ندارد، در حالی که برای پادشاه عربستان، کار سختی نبود که اولین گام را در این مسیر برداشته و دستور آزادی زندانیانی را صادر کند که به خاطر بیان دیدگاه‌های سیاسی خود به زندان افتاده‌اند.»

2) ریاست جمهوری در مصر به 2 دوره چهارساله محدود شد

http://www.kayhannews.ir/891207/16.htm#other1601

کمیته تعدیل قانون اساسی مصر ریاست جمهوری این کشور را به دو دوره چهارساله محدود کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه اردنی «الدستور»، کمیته تعدیل قانون اساسی مصر به ریاست «طارق البشری»، معاون هیت دولت رایزنی‌ها درباره اصلاح قانون اساسی را به پایان رساند.

براساس این اصلاحات، دوره ریاست جمهوری چهار سال خواهد بود و شخص رییس جمهوری تنها یک دوره دیگر می‌تواند نامزد ریاست جمهوری شود.

هم‌چنین شروط نامزدی شخصیت‌های مستقل برای ریاست جمهوری داشتن 30 هزار امضا از 12 استان از 29 استان این کشور یا حمایت 150 نماینده مجلس مردمی و مجلس شورا است. اختیار شورای مردمی درباره تصمیم گیری درباره صحت عضویت اعضای پارلمان لغو و به دادگاه تجدیدنظر محول گردیده است.

تهران امروز

1) مخالفت وزیر اقتصاد با افزایش دست‌مزدها

http://www.tehrooz.com/

شمس‌الدین حسینی سخن گوی اقتصادی دولت و وزیر اقتصاد با افزایش دست‌مزدها در سال آینده مخالفت کرده و دلیل آن را نیز تورم‌زا بودن افزایش دست‌مزدها بیان کرده است. طی یکی، دو هفته اخیر عبدالرضا شیخ‌الاسلامی وزیر کار هم طی سخنانی افزایش دست‌مزدها را به خاطر رابطه‌ای که با افزایش تورم دانسته بود راه‌کار جالبی برای جبران کاهش قدرت خرید کارگران ندانسته بود و بر گسترش پوشش‌های تامین اجتماعی از جمله در قالب قانون یارانه‌ها تاکید کرده بود.

2) تظاهرات خشم در قطر

http://tehrooz.com/1389/12/7/TehranEmrooz/561/Page/4/

موج فراخوان برای برگزاری تظاهرات اعتراض‌آمیز به منظور سرنگونی رژیم‌های عربی، به قطر هم‌پیمان نزدیک آمریکا در منطقه رسید و معترضان خواهان سرنگونی امیر این کشور شدند.

دنیای اقتصاد

1) محسن رضایی: واگذاری به شبه‌دولتی‌ها موقتی است

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=244832

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «در تحقق اصل 44 قانون اساسی، واگذاری بنگاه‌ها به شبه‌دولتی‌ها به عنوان یک مرحله موقت است و نه یک هدف نهایی و امیدواریم در مراحل بعدی، بسیاری از بنگاه‌های واگذار شده به شبه‌دولتی‌ها به بخش‌های خصوصی و تعاونی و عمومی واگذار شوند.»

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن رضایی که روز پنج‌شنبه از طریق ویدئوکنفرانس در همایش «کارآفرینی در ایران 1404» در دانش‌گاه آزاد اسلامی واحد قزوین سخن می‌گفت، اضافه کرد: «برای این کار، شورای رقابت باید به گونه‌ای جدی‌تر، وارد عرصه اجرای اصل 44 شود.»

2) اعتماد به چهره‌های سرشناس

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=244815

فعالان بخش خصوصی پایتخت بار دیگر به چهره‌های سرشناس حوزه تولید و تجارت اعتماد کردند و به حضور آن‌ها در بزرگ‌ترین اتاق بازرگانی کشور رای دادند. محمد نهاوندیان، یحیی‌آل اسحاق، اسداله عسگراولادی، محسن خلیلی، سید علینقی خاموشی، محمد حسین برخوردار، محمد مهدی راسخ، علا‌میرمحمدصادقی، فاطمه دانشور و محمدرضا بهرامن بالاترین رای را در بخش‌های بازرگانی، صنعت و معدن به دست آوردند.

در هفتمین دوره انتخابات اتاق تهران، 23 نماینده دوره ششم بار دیگر با رای موافق فعالان بخش خصوصی روبه‌رو شدند و 17 نفر نیز از مدیران جوان و متخصص هستند که برای نخستین بار به جمع هیت نمایندگان این اتاق پیوستند. این انتخابات به‌رغم این‌که از مدت‌ها پیش زمزمه قدرت نمایی کاندیداهای بخش شبه دولتی در آن به گوش می‌رسید، اما تمامن به سود بخش خصوصی واقعی رقم خورد تا جایی که رییس اتاق ایران در پیامی «این اعتماد پرارج» را سرمایه اجتماعی کم‏نظیری برای همه اتاق‌ها دانسته است.

همشهری

1) گزارش تازه آژانس درباره ایران

http://www.hamshahri.net/news-129124.aspx

گزارش مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران در اختیار 35 عضو شورای حکام آژانس قرار گرفت. در گزارش مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آمده است که ایران همواره بر حق خود برای استفاده مسالمت‌آمیز از انرژی اتمی تاکید داشته و تصریح کرده که برنامه هسته‌ای‌اش فقط اهداف صلح‌آمیز دارد. قرار است گزارش ایران در نشست هفته آینده شورای حکام آژانس مورد بررسی قرار گیرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,