Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
جلسه‌ رسیدگی به پرونده‌ اختلاس بیمه ایران،

«معاون رییس‌جمهوری اسلامی در لیست متهمان بیمه نیست»

2011 February 28

خبر / رادیو کوچه

نخستین جلسه‌ رسیدگی به پرونده‌ اختلاس در شرکت بیمه ایران، روز یک‌شنبه، هشتم اسفند، بر اساس کیفرخواست صادره از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران علیه ۵۴ متهم این پرونده برگزار شده است.

به گزارش ایسنا، این افراد به مواردی از قبیل «مشارکت در اختلاس، معاونت در اختلاس، وصول وجه چک‌های ناشی از اختلاس شرکت بیمه و تحصیل مال نامشروع» متهم شده‌اند.

در گزارش منتشر شده از جلسه دادگاه، که با حضور پنج قاضی و به ریاست «سیامک مدیر‌خراسانی» برگزار شد، اسامی متهمان عنوان نشده و تنها حروف اول نام و نام خانوادگی آن‌ها مورد اشاره قرار گرفته است.

پرونده اختلاس در شرکت بیمه ایران، در یک سال گذشته از خبرساز‌ترین موارد اختلاف میان مسوولان ارشد جمهوری اسلامی بوده است.

چنان‌چه حروف اول نام و نام خانوادگی متهمان، در گزارش خبرگزاری ایسنا از جلسه دادگاه به درستی نقل شده باشد، محمدرضا رحیمی معاون اول رییس جمهوری اسلامی، که مهم‌ترین متهم پرونده بیمه ایران محسوب می‌شود، در میان ۵۴ متهم این پرونده قرار ندارد.

نماینده دادستان در بخش دیگری از جلسه دادگاه اظهار داشت که متهمان اول تا چهارم، کارمندان بیمه بوده‌اند و متهمان ردیف‌های ۵ تا ۵۴ از افرادی هستند که با عاملان اصلی اختلاس هم‌کاری کرده‌اند.

نام متهم ردیف پنجم این پرونده، به اختصار «ج. ا» ذکر شده است.

در فروردین ماه گذشته، الیاس نادران نماینده تهران از «جابر ابدالی» به عنوان فردی نام برده بود که در پرونده فساد مالی گروهی که دفتر آن‌ها در خیابان فاطمی تهران بوده، با محمدرضا رحیمی هم‌کاری کرده است.

بیشتر بخوانید:

«محاکمه الیاس نادران با شکایت محمدرضا رحیمی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,