Saturday, 18 July 2015
27 March 2023
شورای امنیت ملی کاخ سفید با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد:

«اعتراض آمریکا به سرکوب مخالفان در ایران»

2011 February 28

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه، دولت آمریکا با صدور بیانیه‌ای، دولت جمهوری اسلامی را به «تشدید فشار سیستماتیک علیه مخالفان سیاسی و رسانه‌های مستقل» متهم کرد. این بیانیه، دفاع دولت ایران از حق اعتراض مردم در کشورهای دیگر را «ریاکارانه» خوانده است.

به گزارش ای‌بی‌سی نیوز، شورای امنیت ملی کاخ سفید، بعدازظهر یک‌شنبه با صدور بیانیه‌ای «سیاست سازمان‌یافته ‌ارعاب و بازداشت شخصیت‌ها، فعالان سیاسی و حقوق بشر، دانش‌جویان، روزنامه‌نگاران و بلاگرها» از سوی دولت جمهوری اسلامی را محکوم کرد.

این بیانیه تصریح کرد که «دولت ایران از طریق ایجاد اخلال در پخش برنامه‌های ماهواره‌ای و بستن سایت‌های اینترنتی، از دست‌رسی شهروندان به اطلاعات جلوگیری می‌کند.»

کاخ سفید، دفاع دولت وقت ایران از حق اعتراض مردم در کشورهای دیگر را ریاکارانه خواند و گفت: «جهانیان و دولت آمریکا همواره شاهد زیرپا گذاشتن آشکار حقوق بین‌المللی ایرانیان توسط دولت ایران و ریاکاری مستمر این دولت‌اند».

این بیانیه ایرانی‌ها را نیز سزاوار همان حقوق و عدالتی دانسته است که دولت ایران در ستایش آن در باب کشورهای دیگر، سخن می‌گوید.

دولت آمریکا هم‌چنین با دفاع از «حق آزادی بیان و آزادی تجمع بدون وحشت برای شهروندان ایرانی» دولت جمهوری اسلامی را در احترام به این حقوق و آزادی‌ها «مسوول و موظف» دانست.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,