Saturday, 18 July 2015
27 March 2023
قذافی درباره سرنوشت موسی صدر:

«از محل نگه‌داری موسی صدر بی‌خبر هستم»

2011 February 28

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه، یک شبکه تلویزیونی عرب‌زبان فایل صوتی از اظهارات معمر قذافی رهبر لیبی منتشر کرد که در آن وی از مسئله ناپدیدشدن موسی صدر از مراجع شیعه ابراز بی‌اطلاعی کرده است.

به گزارش شبکه المنار، وی در این فایل صوتی اظهار می‌دارد: «او ناپدید شد اما نمی‌دانیم چگونه این مسئله رخ داد.»

قذافی در ادامه تاکید می کند: «ای‌کاش می‌دانستیم چه کسانی پشت پرده ناپدید شدن وی قرار دارند. با وقوع این مسئله وجهه لیبی در جهان تخریب شد. در واقع آنان این کار را کردند تا وجهه لیبی را از بین ببرند.»

موسی صدر 9 شهریور سال 1357 در سفر به لیبی و هنگام ترک این کشور به مقصد ایتالیا ناپدید شد. اسناد معتبر نشان می‌دهد موسی صدر هرگز سوار هواپیمایی که به مقصد ایتالیا پرواز می‌کرده نشده است. وی را در این سفر شیخ «محمد یعقوب» و «عباس بدرالدین» (روزنامه‌نگار لبنانی) هم‌راهی می‌کردند.

چندی پیش پسر موسی صدر که پدرش 32 سال پیش سفر بی‌بازگشتی به لیبی داشت، تاکید کرد: «پدرم و هم‌راهان وی هم‌چنان زنده‌اند و در لیبی به‌سر می‌برند.»

خاطرنشان می‌شود تحولات اخیر در لیبی که با اعتراضات شدید مردمی علیه معمر قذافی ادامه دارد، پرونده ناپدیدشدن موسی صدر را وارد مراحل تازه‌ای کرده است. بر این اساس، برخی منابع موثق روز گذشته از زنده بودن این مرجع شیعه و حضور وی در زندانی در لیبی خبر دادند. اما در مقابل برخی گزارش‌ها از خروج موسی صدر به وسیله یک هواپیمای کوچک از این کشور به مقصدی نامشخص حکایت دارد.

بیشتر بخوانید:

«تشکیل ستاد آزادی موسی صدر از مراجع دینی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,