شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
08 October 2016
به گزارش رسانه‌های منسوب به رهبران معترضان،

«نقش آیت‌اله خامنه‌ای در بازداشت موسوی و کروبی»

۱۳۸۹ اسفند ۱۰

خبر/ رادیو کوچه

هم‌زمان با انتشار خبر بازداشت میرحسین موسوی و مهدی کروبی و انتقال‌شان به زندان حشمتیه، فعالان سیاسی و رسانه‌های نزدیک به موسوی و کروبی، آیت‌اله خامنه‌ای را مسوول و مرجع صادر کننده این دستور معرفی کرده‌اند.

روز دوشنبه وب‌سایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی، اعلام کرد که «عوامل اصلی حصر اگر رسمن از رهبری دستور نگرفته باشند، قطعن ریشه‌ای در بیت رهبری دارند. تنها جایی که می‌تواند فرمان آتش را به این همه افراد صادر کند، بیت رهبری است». اما پس از انتشار این تحلیل، سید‌مجتبی واحدی مشاور مهدی کروبی جزییات بیش‌تری از این خبر را منتشر کرد.

به گزارش فیس‌بوک ۲۵ بهمن که اخبار مربوط به سه‌شنبه‌های اعتراض را پوشش می‌دهد سید‌مجتبی واحدی گفت: «صادق لاریجانی رییس قوه قضاییه در مورد تبعات دستگیری میرحسین موسوی و مهدی کروبی تردید داشته، اما آقای خامنه‌ای به او گفته است که جمع‌بندی انجام شده در دفتر رهبری نشان داده که این اقدام، مسئله‌ای ایجاد نخواهد کرد.»

مشاور مهدی کروبی تاکید کرد که به گفته آیت‌اله خامنه‌ای، مسوولیت جمع بندی هزینه‌های دستگیری رهبران معترضان به انتخابات، با مجتبی خامنه‌ای فرزند رهبر جمهوری اسلامی بوده است.

در همین رابطه، وب‌سایت جرس، از سایت‌های اصلی جنبش سبز، گزارش داد که یکی از مدرسان حوزه علمیه قم نگرانی برخی از استادان حوزه را از پیامدهای بازداشت موسوی و کروبی به اطلاع آقایان حقانی و ملکان از مسوولان برجسته دفتر رهبری در تهران و قم رسانده و پاسخ شنیده است که: «پیش و بیش از شما جناب آقای لاریجانی رییس قوه قضاییه این نگرانی را به محضر آقا رساندند و ایشان فرمودند: «اشراف بر این پرونده و محاسبه پیامدهای سیاسی و امنیتی آن را آقا سیدمجتبی و کارشناسان مورد اعتماد بنده برعهده دارند و از این جهت جای نگرانی نیست.»

بیشتر بخوانید:

«محل حبس رهبران معترضان در ایران را اعلام کنید»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,