Saturday, 18 July 2015
26 September 2020
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی:

«به ناوهای اسراییلی پاسخ ندادیم»

2011 March 06

خبر / رادیو کوچه

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با اعلام این که دو ناو جنگی ایران از دریای مدیترانه خارج شده‌اند، از تماس میان ناو گروه ایرانی با کشتی‌های جنگی اسراییلی در دریای مدیترانه خبر داده و گفته است که ناوهای ایرانی به درخواست ناوهای اسراییلی برای معرفی خود پاسخی نداده‌اند.

به گزارش مهر، دریادار حبیب‌اله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی روز شنبه اعلام کرد، دو ناو ایرانی در روز دوازدهم اسفند ماه دریای مدیترانه را ترک کرده و با عبور از کانال سوئز وارد دریای سرخ شده‌اند.

به گفته فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران این دو ناو جنگی ایرانی در حال حاضر در دریای سرخ «سرگرم انجام ماموریت» هستند.

ناوشکن الوند و ناو تدارکاتی خارک، در روز سوم اسفند ماه سال جاری با عبور از کانال سوئز وارد دریای مدیترانه شده و در بندر لاذقیه سوریه پهلو گرفته بودند.

پس از پیروزی انقلاب سال ۱۳۵۷ این نخستین باری بود که کشتی‌های جنگی ایران با عبور از کانال سوئز به دریای مدیترانه رسیده بودند.

در این میان دریادار سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با بیان این که ناوگروه ایرانی به هنگام حضور در دریای مدیترانه به هشدارهای نیروی دریایی اسراییل توجه نکرده‌اند، اظهار داشته است: «ناوهای رژیم صهیونیستی بارها در طول مسیر ناو ما را صدا کردند، اما ما در جواب آن‌ها گفتیم که به شما ربطی ندارد و اصلن توجهی به آن‌ها نکردیم. ضمن این‌که آن‌ها توانایی ایجاد تهدید برای ما را نه دارند و نه خواهند داشت.»

اقدام ایران در اعزام ناوهای خود به دریای مدیترانه واکنش مقام‌های اسراییلی را در پی داشته که این اقدام را «تحریک‌‌آمیز» خوانده و اعلام کرده بودند، نگران طرح‌های جمهوری اسلامی برای استقرار کشتی‌های جنگی خود در دریای مدیترانه، دریای سرخ و خلیج عدن هستند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,