Saturday, 18 July 2015
17 September 2021
در روزهای 12 و 13 آبان‌ماه

«اعتراضات دانشجویی در بیش از ۲۰ دانشگاه ایران»

2009 November 06

در روز 13 آبان دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور  هم‌گام با عموم مردم، تجمعات گسترده اعتراضی در صحن دانشگاه‌ها برگزارکردند.

دانشجویان دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف، شیراز، صنعتی بابل، فردوسی مشهد، چمران اهواز ، آزاد اهواز، کرمان، اصفهان، تبریز، آزاد قزوین، اراک، شهرکرد و … با همراه‌داشتن نمادهای سبز و خواندن سرود یار دبستانی و سردادن شعارهایی در اعتراض به دولت احمدی‌تژاد و حمایت از مهدی کروبی و میرحسن موسوی، تجمعات و راهپیمایی‌های گسترده برگزار کردند.

هم چنین در روز 12 ابان نیز دانشگاه‌های آزاد تهران مرکز و تهران جنوب،کاشان، یاسوج ،مازندران ،آزاد کرج و… نیز شاهد تجمعات اعتراضی گسترده دانشجویان بودند.

بنا به گزارش‌های ارسالی، نیروهای امنیتی و  انتظامی  با یورش به برخی از دانشگاه‌ها به ضرب وشتم وبازداشت دانشجویان پرداختند.

برهمین اساس گزارش‌هایی مبنی بر بازداشت دانشجویان از دانشگاه‌های کاشان، شیراز، مازندران، اهواز، تهران‌، فردوسی و برخی دیگر از دانشگاه‌ها منتشر شده‌است.

در راهپیمایی اعتراض آمیز دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در روزهای سه شنبه وچهارشنبه که با همراهی جمع گسترده‌ای از عموم مردم مشهد در پارک ملت و اطراف دانشگاه فردوسی همراه بود، نیروهای بسیجی وامنیتی با حضور در صحن دانشگاه سعی کردند مانع از حرکت دانشجویان به سمت در اصلی شوند که با توجه به حضور گسترده دانشجویان معترض ، موفق به این امر نشدند.

به گفته شاهدان عینی حضور نیروهای امنیتی ونظامی در اطراف دانشگاه فردوسی ،پارک ملت و میدان آزادی شهر مشهد، بسیار گسترده بوده‌است و برخی از حاضران در پارک ملت مشهد از بازداشت بیش از 10 تن از مردم معترض خبر میدهند.

دانشگاه شیراز نیز در روز 13 آبان درجریان تجمع اعتراضی دانشجویان موردهجوم یگان ویژه امنیتی قرار‌گرفت و خبر می‌رسد که 20 دانشجو نیز بازداشت شده‌اند.

کاظم رضایی، احسان هاشمی و سجادبنام از جمله فعالان دانشجویی بازداشت‌شده این دانشگاه هستند که مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

.

بنا به این گزارش در تجمع دانشجویان دانشگاه شیراز که از ساعت 9 صبح اغازشد بیش از 2 هزارنفر از دانشجویان شرکت کردند. با افزایش تعداد دانشجویان در بعدازظهر، درگیری میان نیروهای امنیتی که از اولین ساعات به وفور در دانشگاه حاضربودند و دانشجویان درگرفته که منجر به مجروح‌شدن تعداد زیادی از دانشجویان شده‌است. بنا به این گزارش خوابگاه دختران این دانشگاه نیز مورد یورش نیروهای بسیجی قرار گرفته‌است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: