Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
با افزایش شیوع بیماری در ایران

«آنفلوانزای نوع آ و تعطیلی مدارس، ابتلای حجاج»

2009 November 07

وزیر بهداشت با بیان این که ممکن است حداکثر پنج تا هشت درصد حجاج حج تمتع به آنفلوانزای نوع آ مبتلا شوند، توصیه‌کرد که حجاج پس از بازگشت از حج به عنوان قرنطینه به مدت یک هفته در منازل خود بمانند.

وی در رابطه با آمار اعلام شده مبنی بر ابتلای 80 درصد حجاج گفت که ممکن است 80 درصد حجاج به آنفلوانزای معمولی مبتلا شوند، اما قطعن  آمار آنفلوانزای نوع آ کمتر از این میزان است.

وزیر بهداشت نگرانی را مربوط به زمانی دانست که حجاج از سفر حج باز می‌گردند و در این میان ممکن است تعدادی به این بیماری مبتلا باشند و در تعدادی هم علایم ظاهر نشده‌باشد، بنابراین لازم است که مردم در یک هفته اول به هیچ عنوان به دیدن حجاج نروند.

از سوی دیگر خبر می‌رسد که آنفلوانزا 271 کلاس درس در شهرستان‌های استان تهران را تعطیل کرده است.

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با بیان این که تاکنون هیچ مدرسه‌ای در استان تهران تعطیل نشده‌است افزوده‌است: «19 دانش‌آموز در شهرستان‌های استان تهران به آنفلوانزای نوع A دچار شده‌اند که 12 نفر آن‌ها در بیمارستان‌ها بستری هستند.»

ه گزارش مهر، هم‌چنین رئیس آموزش و پرورش شهر تهران از ابتلای 6 دانش آموز تهرانی به آنفلوانزای نوع A خبر داده‌است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت تا کنون  33 ایرانی  بر اثر ابتلا به بیماری آنفلوانزای نوع A در کشور جان خود را از دست داده‌اند.

وزارت بهداشت همچنین تعداد مبتلایان به آنفلوانزای A در هفته گذشته را 515 مورد جدید  اعلام کرد که به این ترتیب تعداد مبتلایان به این بیماری از 1638 نفر به 2153 نفر در کشور رسیده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: