Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
درپی اعزام نیرو به بحرین،

«درخواست ایران برای جلوگیری از خشونت در بحرین»

2011 March 15

خبر / رادیو کوچه

روز سه‌شنبه، 24 اسفند، مقام‌های جمهوری اسلامی خواستار مداخله سازمان کنفرانس اسلامی در بحران سیاسی بحرین شده است. این در حالی است که عربستان و امارات نیروهایی متشکل از حدود یک‌هزار نفر را هم‌راه با خودروهای زرهی و تجهیزات به بحرین اعزام کرده‌اند.

گفته شده است که ماموریت این نیروها حفاظت از ساختمان‌ها و تاسیسات حیاتی و حساس بحرین در برابر تهاجم احتمالی مخالفان دولت است که، به گفته مقامات بحرینی، به دلیل توسل برخی از معترضان به خشونت در تظاهرات روز یک‌شنبه ضرورت یافته است.

به گزارش ایسنا، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی اعلام کرد که علی‌اکبر صالحی، وزیر خارجه، در تماس تلفنی با اکمل‌الدین احسان اوغلو، دبیرکل سازمان کنفرانس اسلامی، «تحولات منطقه خاورمیانه و به ویژه خشونت‌های اخیر در بحرین و مداخله نیروهای امنیتی برخی کشورهای حوزه خلیج پارس را مورد بررسی و رایزنی قرار داد.»

گفت‌وگوی علی اکبر صالحی با آقای احسان اوغلو شام‌گاه دوشنبه و ساعاتی پس از آن صورت گرفت که خبر ورود شماری از واحدهای نظامی و امنیتی عربستان سعودی و امارات عربی متحده به منظور کمک به حفظ امنیت در بحرین منتشر شده بود.

آقای صالحی ضمن قدردانی از تلاش‌های دبیرکل سازمان کنفرانس اسلامی، از او خواست تا «تمامی ظرفیت‌های موجود» این سازمان را جهت جلوگیری از اعمال خشونت در بحرین به کار گیرد.

آقای صالحی با توصیه جدی به دولت بحرین برای خودداری از توسل به خشونت علیه معترضان، از مقامات بحرینی خواسته بود با مطالبات مردم این کشور «با درایت برخورد کنند» و حق مردم برای اعتراض و پی‌گیری خواسته‌هایشان را محترم بشمارند.

بیشتر بخوانید:

«ورود نیروهای عربستان سعودی به بحرین»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,