Saturday, 18 July 2015
25 March 2023

«تمدید حکم ریاست صدا و سیما برای ضرغامی»

2009 November 08

آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر ایران طی حکمی ریاست آقای سیدعزت الله ضرغامی در سازمان صدا و سیما را برای مدت پنج سال دیگر تمدید کرد. در این حکم آمده است: «باید با استفاده از برجستگی‌ها و نقاط قوت کنونی صدا و سیما و همت برای نقص زدایی، این رسانه فرهنگ ساز به طراز رسانه‌ای برسد» متن کامل حکم به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای مهندس عزت الله ضرغامی
با پایان گرفتن دوره‌ی ریاست پنج‌ساله جنابعالی بر سازمان صداوسیما، با قدردانی از تلاش‌های طاقت‌فرسایی که در مدیریت این رسانه‌ی گسترده و فراگیر به کار برده و خدماتی که شما و همکارانتان در زمینه‌های گوناگون به انجام رسانیده‌اید، برای دوره‌ای دیگر شما را به ادامه‌ی این کار سنگین و حساس می‌گمارم .
برجستگی‌ها و نقاط قوت کنونی صداوسیما در کنار کمبودها و نقاط ضعف آن باید پیوسته در برابر چشم جنابعالی و دیگر مدیران آن سازمان و در معرض ملاحظه و مقایسه قرار گیرد و همت بر روند نقص زدایی، به هیچ رو کاهش و سستی نیابد.

سفارش اساسی اینجانب نزدیک کردن و رساندن این رسانه‌ی فرهنگ ساز، به طراز رسانه‌ای است که دین و اخلاق و امید و آگاهی، بارزترین نمود آن باشد و رفتار اجتماعی مخاطبان و نیز نهاد حساس و مهمی چون خانواده بر اساس آن شکل گیرد و هنر و شیوه‌های گوناگون حرفه‌ای و آزموده شده یا نوپدید، یکسره در خدمت رشد این شاخص‌ها در آید. از تجربه‌های موفق یا ناموفقِ دوره پنجساله باید برای رساندن این رسانه به این کیفیت برتر سود ببرید و با زمان‌بندی برنامه‌ها و تعیین شاخصهای قابل اندازه‌گیری، حرکت مجموعه را تکمیل یا تصحیح نمایید. انتظار دارد نشانه‌های این تحول در اولین سال مسوولیت جنابعالی مشاهده شود . توفیق شما را از خداوند متعال خواستارم.
سیدعلی خامنه‌ای

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: