Saturday, 18 July 2015
22 October 2020
جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی:

«بازداشتی‌های چهارشنبه‌سوری کم‌تر از انگشتان دست»

2011 March 17

خبر / رادیو کوچه

بر اساس برخی گزارش‌های منتشر شده، در حالی که یکی از مقامات پلیس تهران تعداد بازداشت‌شدگان وقایع چهارشنبه‌سوری را نزدیک به ۵۰۰ نفر اعلام کرده بود، جانشین فرمانده پلیس ایران عنوان کرد که تعداد بازداشت‌ها «کم‌تر از انگشتان دست» بوده است.

به گزارش مهر، سرهنگ علی کریمی، معاون عملیات پلیس تهران صبح روز چهارشنبه ۲۵ اسفند گفت: «شب چهارشنبه سوری ۴۶۷ نفر به جرم ایجاد مزاحمت، بر هم زدن امنیت و تولید و توزیع مواد محترقه دستگیر شدند.»

از سویی دیگر سرتیپ احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی اظهار داشت: «چند مورد مزاحمت به پلیس گزارش شد که تعدادی دستگیری در این رابطه صورت گرفت و افرادی که دستگیر شده‌اند، با هماهنگی قضایی تا پایان تعطیلات میهمان پلیس خواهند بود. البته تعداد افراد دستگیر شده بسیار اندک است و شاید به تعداد انگشتان دست هم نرسد.»

این در حالی است که گزارش شاهدان عینی و ویدیوهای منتشر شده نشان می‌دهد که هم‌زمان با برپایی مراسم آخرین چهارشنبه سال در بعضی نقاط تهران و در بعضی شهرهای دیگر ایران، گروهی از شرکت‌کنندگان شعارهایی علیه دولت و سران آن سر داده‌اند.

گزارش‌هایی هم از تجمع معترضان به دولت جمهوری اسلامی در شهرهایی مانند شیراز، اهواز، بابل، سنندج، کرمانشاه، مریوان، بروجرد، مهاباد، سردشت و کامیاران منتشر شده است.

لازم به اشاره است پیش‌تر حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات عنوان کرده بود: «هیچ استقبالی از فراخوان گروه‌های اپوزیسیون برای برپایی اغتشاش در شب چهارشنبه سوری صورت نگرفت.»

بیشتر بخوانید:

«برخورد شدید با معترضان در چهارشنبه سوری»

«آقا و خانم کروبی در صحت کامل به‌سر می‌برند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,