Saturday, 18 July 2015
01 April 2023
با ابزار جدید گوشی آی فن

«گریه کودکان خود را ترجمه کنید»

2009 November 09

کنجکاو

زمانی که کودکی می گرید، حتی حساس‌ترین پدر و مادرها نیز در یافتن دلیل گریه او دچار مشکل می‌شوند، مشکلی که به تازگی درصورت به همراه داشتن یک گوشی اپل می‌توان آن را رفع کرد.

این ابزار جدید گوشی آی فن که متناسب با شرایط پدرها و مادرهای جوان ساخته شده است می‌تواند رازهای نهفته در صدای گریه و فریاد نوزادان را رمزگشایی کند.

«مترجم گریه» نام ابزاری است که توسط شرکتی به نام Biloop در بارسلونا ارایه شده و می‌تواند با کمک گرفتن از فن آوری آنالیز صدا یکی از حالت‌های احساسی کودکان را از قبیل گرسنگی، خستگی، آزردگی، استرس و یا غمگینی تشخیص دهد.

به گفته خالق این ابزار تحقیقات متعدد در رابطه با کودکان نشان داده است کودکانی که به نیازها و درخواست های آن‌ها توجه به موقع شده کم تر گریسته و در این صورت می‌توانند مهارت‌های شناختی و اجتماعی مستحکم‌تری را پرورش دهند.

مترجم گریه با صرف 10 ثانیه می‌تواند صدای کودک را ترجمه کرده و احساسی که در پس آن نهفته است را فاش کند و درعین حال برای آرام کردن کودک راهنمایی‌هایی را به پدر و مادر ارایه کند.

براساس گزارش ای بی سی، به گفته شرکت تولید کننده این ابزار، مترجم گریه در ترجمه خود از دقتی 96 درصدی برخوردار است و قادر است گریه هر کودکی را با هر نوع فرهنگ و زبانی ترجمه کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: