شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
25 September 2016
پیام رضا پهلوی در آستانه نوروز:

«سبزه امسال به شکرانه جنبش مردمی ایران»

۱۳۸۹ اسفند ۲۸

رضا پهلوی، فرزند محمدضا پهلوی، آخرین شاه ایران، در آستانه سال جدید در ایران و آغاز نوروز پیامی را جهت تبریک این روز منتشر کرده است. وی در این پیام خطاب به مردم اشاره کرد: «‌یقین دارم که نوروز امسال پیام‌آور روزگاری نو برای همه شما خواهد بود.»

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

متن کامل این پیام در پی آمده است:

عید فرخنده و باستانی نوروزی و فرارسیدن سال نو را به همه شما شادباش می‌گویم. یقین دارم نسیم فرح‌بخش بهاری و شیرینی دیدار و مصاحبت عزیزان و نزدیکان، تلخی خاطرات تیره سال گذشته را از کام شما خواهد زدود و دل‌هایتان را از امید به فردایی درخشان لبریز خواهد کرد.

هرچند که آرزوهای دیرینه شما برای دست‌یابی به آزادی و بهروزی و امنیت هنوز برآورده نشده، اما تردید نکنیم که هیچ‌گاه نشانه‌های زوال حکومت سیاهی و مرگ و فساد چنین روشن به چشم نخورده است. تردید نکنیم هرگامی که مردمان همسایه ما را به آزادی و رهایی از استبداد نزدیک‌تر می‌کند بشارتی بر طلوع روز پیروزی شماست و ضربتی است دیگر بر پیکر پوسیده حکومت دشمنانتان.

به یاد داشته باشیم که فریاد آزادی‌خواهی شما به گوش بخشی از ساختار حکومتی اثر کرده است و شاهدیم هر روز وجدان بیدار شده دیگری از صف آنان می‌گریزد و به آغوش ملت برمی‌گردد.

آن‌چه در بهاران از زمین می‌روید با رنگ سبز خود را نمایان می‌کند. و روییدن درخت تنومند آزادی و سرفرازی ملت ایران که ریشه در پهنه خاک ایران دارد نیز با رنگ سبز درخشید و سبزیش جهان را فراگرفت و جنبشی را به نام خود ثبت کرد که برخاسته از اراده و نواندیشی مردم بود.

پس بیاییم و در فرخنده نوروز امسال، به شکرانه این جنبش همیشه زنده ایران، سبزه را بر صدر سفره هفت‌سین‌مان نشانیم و مطمئن باشیم که سرانجام جنبش سرسبز مردم ایران، سیاهی استبداد دشمنانش را یک‌سره خواهد زدود.

یقین دارم که نوروز امسال پیام‌آور روزگاری نو برای همه شما خواهد بود، روزگاری که در آن آزادی و بهروزی و صلح و امنیت نصیب شما خواهد شد و سرزمین عزیز ما نیز در جهان به اعتبار و احترامی خواهد رسید که روزی جای‌گاهش بود.

خداوند نگه‌دار ایران باد

رضا پهلوی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,