Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
با وجود سفارش واکسن آنفلوآنزای خوکی تنها براى يك ميليون نفر در ایران

«فقط برای یک‌میلیون نفر!»

2009 November 09

معاون سلامت وزارت بهداشت ایران از سفارش تنها دو میلیون واکسن بیمارى آنفلوآنزاى خوکى خبرداده است که این میزان تنها براى واکسینه‌کردن یک میلیون نفر کفایت مى‌کند.

به گزارش خبرگزارى مهر، حسن امامى رضوى، معاون سلامت وزارت بهداشت، روز دوشنبه با اعلام این که این وزارت‌خانه سفارش خرید دو میلیون واکسن را به چند شرکت اروپایى و چینى داده‌است، از ورود این واکسن‌ها به ایران در یک ماه آینده خبر داد.

براساس آخرین گزارش‌هاى رسمى، تا کنون بیش از دو هزار نفر در ایران به بیمارى آنفلوآنزاى خوکى مبتلا شده و ۳۳ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیمارى جان باخته‌اند.

براساس اعلام معاون وزارت بهداشت، دولت ایران براى خرید دو میلیون واکسن آنفلوآنزاى خوکى بیست میلیارد تومان اعتبار در اختیار این وزارت‌خانه قرار داده‌است که بدین ترتیب براى خرید هر واکسن تنها بیست هزار تومان پرداخت شده است.

زنان باردار، سالمندان، مبتلایان به بیماری‌هاى مزمن مثل آسم، بیمارى قلبى، دیابت و سرطان و همچنین کارکنان بخش‌هاى درمانى و بهداشتى به ترتیب در اولویت تزریق این واکسن قرار دارند

به گفته وی، زنان باردار، سالمندان، مبتلایان به بیماری‌هاى مزمن مثل آسم، بیمارى قلبى، دیابت و سرطان و همچنین کارکنان بخش‌هاى درمانى و بهداشتى به ترتیب در اولویت تزریق این واکسن قرار دارند.

این درحالی است که به دنبال شیوع آنفلوآنزاى خوکى ۶۸ مدرسه در استان کهگیلویه و بویراحمد تعطیل شده‌اند.

براساس دستورالعمل وزارت بهداشت ایران، تنها در صورت ابتلاى بیش از پانزده درصد دانش‌آموزان به آنفلوآنزاى خوکى مى‌توان اقدام به تعطیلى مدارس کرد اما پبش از این نماینده سازمان بهداشت جهانى در ایران از مقام‌هاى جمهورى اسلامى خواسته‌بود به منظور جلوگیرى از گسترش بیمارى آنفلوآنزاى خوکى مدارس را تعطیل کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: ,