Saturday, 18 July 2015
15 June 2021
در تاریخی‌ترین معامله بورس

«تاریخی‌ترین چک کشور»

2009 November 09

تصویر تاریخی‌ترین چک کشور به ارزش هزار و 563 میلیارد تومان مربوط به پرداخت وجه نقد 20 درصدی بلوک 50 درصد بعلاوه یک سهم مخابرات منتشر شد.

20091109-news-chek-mokhaberat-

به گزارش فارس، بلوک 50 درصد بعلاوه یک سهم مخابرات درحالی 5 مهرماه به قیمت هر سهم 3هزار و 409 ریال توسط کنسرسیوم اعتماد مبین از دولت خریداری شد که تاریخی‌ترین معامله بورس و خصوصی سازی کشور با رکورد دیگری نیز همراه شد.

بدین ترتیب که با صدور روز گذشته چک پرداخت وجه نقد 20 درصدی این واگذاری تاریخی به ارزش پانزده تریلیارد و ششصد و سی و هشت میلیارد و سیصد و بیست ونه میلیون و دویست و دوازده هزار و چهارصد و چهل و هشت ریال رکورد دیگری در مبادلات مالی و پولی کشور به ثبت رسید و به نظر می‌رسد پیش از این چنین رقمی در قالب یک فقره چک صادر در کشور صادر نشده‌باشد.

این چک به تاریخ 17 آبان 88 و توسط شرکت کارگزاری بهمن و نزد شعبه بانک ملی شعبه بورس و به حساب شرکت سپرده مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه بابت 20 درصد حصه نقدی بلوک 50 درصدی مخابرات صادر شده‌است.

براساس این گزارش،‌ براساس قانون اصل 44، سازمان خصوصی سازی با تکیه بر مصوبه هئیت واگذاری در خصوص فروش بیش از 22.9 میلیارد سهم مخابرات معادل 50 درصد بعلاوه سهم، در روز یکشنبه 5 مهرماه 88 اقدام به حراج این تعداد سهم به قیمت پایه هر سهم 340 تومان کرد. در جریان این مزایده و حراج بی نظیر، دو گروه کنسرسیوم اعتماد مبین و سرمایه گذاری مهر اقتصاد ایراینان (و در برابر غیبت ناخواسته شرکت تعاونی پیشگامان کویر یزد) به رقابت پرداختند که با افزایش 9 ریالی هر سهم مخابرات، کنسرسیوم اعتماد برنده این معامله تاریخی و بی سابقه کشور به ارزش 7.8 هزار میلیارد تومان شد.

این کنسرسیوم اقدام به جلب مشارکت گروه‌هایی چون بانک سینا،‌ سرمایه گذاری تدبیر، شرکت سرمایه گذاری ساتا، سرمایه‌گذاری امین اعتماد و چند شرکت سهامی عام کرد و روز گذشته در مهلت قانونی 30 روز کاری چک پرداخت 20 درصد وجه نقد معامله مذبور را به نام شرکت سپرده‌گذاری کرد تا ظرف روز جاری قطعیت مهم‌ترین واگذاری تاریخ کشور احراز شود.

منبع خبر : سایت تابناک

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: