Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
باز هم جاده هاقربانی گرفت

«وقوع اولین تصادف مرگ بار جاده ای در سال نو»

2011 March 21

خبر / رادیو کوچه

با آغاز سال نوی شمسی در ایران خبر می رسد با واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل کاروان دختران راهیان نور دانشگاه پیام نور کهنوج در محور کرمان دست کم یازده نفر کشته و بیش از سی و پنج نفر زخمی شده اند.

دکتر ابراهیم محمدی معاون دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ضمن تایید این خبر به خبرگزاری ایرنا گفت است که دو تن از مجروحان در شرایط وخیم به سر می برند که به کرمان اعزام شده اند و بقیه در بیمارستان امام این شهر بستری می باشند.

یکی از عوامل نیروی انتظامی در منطقه با اشاره به عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی در سرعت مطمئنه، ذکر کرد است که این دانشجویان در حال بازگشت از مناطق عملیاتی باز مانده از دوران جنگ ایران و عراق بوده اند.

قابل توجه است که هر ساله در نوروز کاروان هایی با عنوان کاروان نور گروه های دانشجو و دانش آموز را به مناطق عملیاتی باز مانده از دوران موسوم به دفاع مقدس اعزام می کنند که تصادف در این مسافرت ها عامل مهم کشته شدن تعدادی زیادی از دانش جویان و یا بازدید کننده ها بوده است.

ایران در بین کشورهای جهان بالاترین سطح تصادفات جاده ای را دارا است، که معمول به دلیل سفرهای داخلی با اتومبیل و وسایل نقلیه زمینی نوروز این آمار در ایام عید رو به افزایش می گذارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,