Saturday, 18 July 2015
16 September 2021
نتایج یک بررسی نشان داد

«مردان حوصله خواندن راهنمای وسایل را ندارند»

2009 November 10

نارنجی

شرکت گجت هلپ لاین، یکی از سرویس‌های پشتیبانی در بریتانیا، طی یک بررسی جالب دریافته که بیش از نیمی از مشتریان مرد قبل از زنگ زدن به پشتیبانی حتی به خود زحمت نمی‌دهند نگاهی به راهنمای استفاده از دستگاه کنند.

… آقایان، خواهش می کنم، شما می‌توانید بهتر از این ها باشید.

20091110-dan-servicescall
نتایج این بررسی از این قرار است:
تنها 24 درصد خانم‌ها قبل از خواندن راهنما به پشتیبانی زنگ می‌زنند که در برابر رکورد دست نیافتی 64 درصدی آقایان خیلی عالی به نظر می‌رسد.
درصد افرادی که برای سوالات بسیار ساده زنگ زده‌اند، شاخص بعدی مطالعه بود و متاسفانه آقایان در این زمینه نیز نمره بدی آورده‌اند. گویا 12 درصد تلفن کنندگان مرد، نیاز به راهنمایی‌های بسیار ساده، مثل زدن دوشاخه به پریز برق یا فشار دکمه روشن شدن برای رفع مشکل خود داشته‌اند. اما 7 در صد خانم ها با این مشکلات مواجه بوده‌اند.
شاخص بعدی راجع به کیفیت تماس تلفنی بود. مطالعه نشان داد، بطور متوسط خانم‌ها 33 درصد بیشتر حرف زده‌اند و راجع به مشکل خود توضیح داده‌اند ولی مردان معمولا، هنگام تماس تلفن کم حوصله بوده‌اند. جالب اینکه 66 درصد آقایان ترجیح می داده‌اند که یک خانم جواب سوالات‌شان را بدهد.
این مطالعه در 3 زمینه انجام شد و با نتیجه سه برصفر به نفع خانم‌ها به پایان رسید.

درضمن لازم به یاداوری است که این مطالعه در خارج انجام شده است نه در ایران. شکی نیست، مردان ایرانی (همانند زعفران ایرانی) نسبت به مدل‌های مشابه خارجی از کیفیت بسیار بهتری برخوردارند و اصلن به هیچ راهنمایی نیاز ندارند! شاید هم دلیلش این باشد، چون در آن‌جا هیچ پشتیبانی وجود ندارد مردم یاد می‌گیرند چگونه گلیم خودشان را شخصن از آب بیرون بکشند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: