Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
علی لاریجانی:

«اختلاف حل نشود موضوع را به رهبری ارجاع می‌دهیم»

2009 November 11

رییس مجلس شورای اسلامی ایران  تاکید کرد که مجلس با هم دلی و فهم درست از موضوع، پی گیر هدفمندکردن یارانه‌ها است و بن بستی در این زمینه رخ نخواهد داد.

به گزارش ایرنا، لاریجانی که  در نشست مشترک دولت و مجلس در روز سه شنبه شب با حضور احمدی‌نژاد و اعضای دولت دهم در صحن مجلس سخن می گفت با بیان این که مجلس نشان داده است که هم دلانه و با فهمی درست، پی گیر موضوع هدفمند کردن یارانه‌ها است افزوده است که این امر به گونه ای خواهد بود که هم قانون اساسی و هم چهارچوب نظام، رعایت و حفظ شود.»

وی با اشاره به اختلاف نظر مجلس و دولت بر سر نحوه محاسبه و هزینه کرد درآمدهای ناشی از حذف یارانه‌ها و نظارت بر آن، هر دو برداشت را کارشناسی خواند و گفت :« ما برای آن که این اختلاف نظر حل شود، جلساتی را برگزار خواهیم کرد.»

رییس مجلس افزود: «در صورت تداوم اختلاف نظر، طبق قانون اساسی و فکر دینی، ملجا نهایی، ولایت فقیه است. از این رو، بن بستی در نظام وجود ندارد و مساله هدفمندشدن یارانه‌ها نیز در چارچوب نظامات قانون اساسی حل خواهد شد. وی به همین دلیل از اعضای دولت و نمایندگان مجلس خواست در این زمینه دغدغه‌ای نداشته باشند زیرا حتمن تا جایی که مقدور است با هم گرایی دولت و مجلس می‌توان مسایل را حل کرد و اگر هم اختلافی بود مرجعی وجود دارد که می‌تواند آن را حل کند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: