Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
نمانده اصول‌گرای مجلس:

«پیشنهاد زندان با مخالفان هدف‌مند کردن یارانه‌ها»

2011 March 27

خبر / رادیو کوچه

یکی از نمایندگان اصول‌گرای مجلس شورای اسلامی روز یک‌شنبه، ابعادی از اجرای قانون هدف‌مند‌کردن یارانه‌ها را عنوان کرد و این در حالی است که پیش از این در خصوص این‌گونه موارد در رسانه‌های داخلی ایران و وابسته به دولت جمهوری اسلامی نکته‌ای عنوان نشده است.

به گزارش خبرآنلاین، احمد توکلی نماینده تهران با بیان این‌که در اجرای قانون هدف‌مند‌کردن یارانه‌ها هم‌چنین به شکل کاملن امنیتی به تولیدکنندگان فشار وارد آمد تا تولیدکنندگان قیمت‌ها را بالا نبرند، افزود: «مثلن یک مقام بلندپایه دولت، اعضای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن را جمع کرد به آن‌ها گفت که همه بسته‌های سیاستی ما آماده است، زندان هم آماده است، من فکر نمی‌کنم در تاریخ ایران چنین حرفی سابقه داشته باشد و بعد از انقلاب حتمن سابقه نداشته و قبل از آن هم تا جایی که اطلاع دارم، به عوامل اقتصادی از این حرف‌ها نمی‌زدند که با تهدید زندان به هم‌کاری وادارشان کنند.»

وی ادامه داد: «در یکی از شهرهای بزرگ سنگبر‌ها را احضار کرده بودند و گفته بودند که نباید قیمت سنگ را بالا ببرید و در عین حال، حق ندارید کار را تعطیل کنید. در یکی دیگر از شهرها هم این اتقاق افتاد. اگر قرار است با گزمه و وزارت اطلاعات کار اقتصادی کنیم، کار افتخارآمیزی نیست، ضمن آن‌که واردات بی‌حساب و کتاب هم آغاز شد. یعنی با فشار امنیتی مانع انعطاف قیمت تولیدکنندگان شدند و دست به واردات بی‌رویه نیز زدند که قطعن تولید آسیب می‌بیند دوام نحواهد  داشت.»

آقای توکلی اظهار داشت: «روش آقای احمدی‌نژاد این‌گونه است که تصمیمی را می‌گیرد و سپس دلایل برای آن جمع می‌کند، نه این‌که از مقدمه شروع کند. در این مباحثات هم صحت استدلال ما مشخص شد، ولی چون به‌خاطر شرایط سیاسی کشور، فشار دولت بیش‌تر بود، حرف خود را پیش برد.»

نماینده تهران در مجلس اضافه کرد: «سیری که از هدف‌مند کردن یارانه ها بیان شد بخوبی آشکار می کند که آقای احمدی نژاد وقتی به تصمیمی می‌رسد نظر دیگران برای او مهم نیست و فکر می‌کند هرچه خودش می‌گوید باید اجرا کند و نجات‌بخش است و هرکس هم که با آن مخالفت کند و راه دیگری ارایه دهد، قابل قبول نیست و مثلن همین که الان بر خلاف قانون اصرار دارند حقوق کارگران را ثابت نگه دارند و حقوق کارمندان را هم چندان ارتقا‌ نداده‌اند همان ماده 13 لایحه است که مجلس رد کرد.»

وی در پایان عنوان کرد: «مجلس هم در مقابل ابزار سوال و استیضاح را دارد، اما این مجلس را به‌دلیل باج دادن و خریدن نمایندگان ضعیف می‌بینم. یعنی توقعات نمایندگان را گرو‌کشی می‌کنند و با جلب رای گرو را آزاد می‌کنند. برخی نمایندگان هم استخوان‌دار نیستند که تحت تاثیر قرار نگیرند، در نتیجه در برخورد با دولت ضعیف هستند.»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,