Saturday, 18 July 2015
01 December 2020
با حضور فعالان دانش‌جویی صورت گرفت،

«تشکیل کمپین سال‌روز تولد بهاره هدایت»

2011 March 29

خبر / رادیو کوچه

جمعی از فعالان دانش‌جویی، زنان و حقوق بشر، به مناسبت سال‌روز تولد بهاره هدایت، فعال دانش‌جویی و جنبش زنان با تشکیل کمپینی در حمایت از او، توجه نهادهای دانش‌جویی، دولت‌مردان دنیا و نهادهای حقوق بشری را به شرایط ویژه وی، جلب کرده‌اند.

این کمپین در بیانیه خود اعلام کرده است «ما بر این باوریم که بهاره هدایت، صرفن به جهت انتقادهای شجاعانه‌اش، زندانی شده است و حکومت ایران می‌بایست هرچه سریع‌تر او را آزاد کند.»

بهاره هدایت عضو شورای مرکزی و سخن‌گوی دفتر تحکیم وحدت و در حیطه زنان نیز از فعالان کمپین یک میلیون امضا برای تغییر در قوانین علیه زنان است.

او در نیمه شب دهم دی ماه  ۱۳۸۸ پس از حوادث پس از انتخابات برای پنجمین بار طی چهار سال اخیر توسط وزارت اطلاعات بازداشت و روانه بند ۲۰۹ زندان اوین شد، وی سپس با حکم ۹ سال و نیم زندان به خاطر فعالیت‌های مسالمت‌آمیز و مدنی خود در تشکیلات قانونی دفتر تحکیم وحدت و مبارزه علیه قوانین جاری علیه زنان روبه‌رو شد.

بهاره هدایت پیش از این در تجمع جنبش زنان در ۲۲ خرداد ۸۵ و سپس ۱۸ تیر ۸۶ در تحصن اعضای دفتر تحکیم وحدت مقابل دانش‌گاه امیرکبیر، تابستان ۸۷ در منزل پدری، هنگام سال تحویل ۸۸ مقابل زندان اوین بازداشت شده بود.

در همین حال و در شرایطی که وی در حال گذران دوران محکومیت خود اوین است، به علت ارسال مطلبی به مناسبت روز دانش‌جو از داخل زندان، مجدد به دادسرا احضار و با پرونده قضایی جدیدی روبه‌رو شده است.

وی از لحظه بازداشت تاکنون از داشتن مرخصی محروم بوده و در طول سه ماه گذشته ازداشتن ملاقات‌های هفتگی و تماس تلفنی نیز محروم بوده است.

کمپین آزادی بهاره هدایت برنامه‌هایی را جهت زادروز او در نظر دارد که به شرح زیر است:

ـ نوشتن مطالبی درباره بهاره، برای بهاره یا خطاب به او، که جهت انتشار در اختیار سایت‌های مختلف دانش‌جویی‌، زنان و حقوق بشری قرار خواهد گرفت.

ـ تهیه و ارسال پوستر و ویدئوهای کوتاه (کم‌تر از یک دقیقه) برای تبریک سال‌گرد تولد و ازدواج بهاره. این ویدئوها در صفحه فیس‌بوک او و سایر سایت‌های مرتبط منتشر خواهد شد.

ـ تبلیغ و امضای نامه سرگشاده‌ای که  برای درخواست آزادی بهاره هدایت منتشر خواهد شد.

ـ به یاد بهاره هدایت که بهار جنبش دانش‌جویی ایران است و به مناسبت سال‌روز تولدش، دانش‌جویان ایرانی در خارج از کشور در دانش‌گاه محل تحصیل خود برنامه درخت‌کاری خواهند داشت. این برنامه در بعضی از شهرها و دانش‌گاه‌ها در حال پی‌گیری است.

بیشتر بخوانید:

«احضار و محاکمه توکلی، هدایت و گلرو سه فعال دانش‌جویی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,