Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
در گفت و گوی مستقیم احمدی نژاد با مردم مطرح شد

«دولت مدیریت مترو را برعهده خواهد گرفت»

2009 November 12

محمود احمدی‌نژاد شب گذشته در گفت و گوی مستقیم با مردم که از تلویزیون دولتی ایران پخش شد در سخنانی در خصوص یارانه‌ها و مترو و دیگر مسایل به اظهار نظر پرداخت.

احمدی‌نژاد  در پاسخ به سوالی درخصوص یارانه بلیط‌ها که در آن اختلاف نظر وجود دارد، گفت: «یارانه‌ بلیط واقعن رقمی نیست. در کشور در کل  70 میلیارد تومان یارانه حمل‌ونقل برای اتوبوس و مترو است که 20 درصد آن را برای تهران گذاشته‌ایم این هم وقتی که درآمد دریافت شود به ترتیب پرداخت می‌کنیم. »
وی افزود: «به طور کلان در سال اگر به کل کشور 70 درصد بودجه بدهیم به تهران حتمن یش از 70 درصد دادیم که به خاطر توجه دولت است و این یک رقمی در بودجه است که در قانون هم معلوم است.»

بنده فکر می‌کنم به زودی در مسایل تهران دخالت کنم چرا که با بگومگوهای بی‌جهت مردم در ترافیک عذاب می‌کشند

رئیس دولت دهم با بیان این که بالاخره راه‌حلی برای تهران داریم که بنده فکر می‌کنم به زودی در مسایل تهران دخالت کنم چرا که با بگومگوهای بی‌جهت مردم در ترافیک عذاب می‌کشند، اظهار داشت: «بنده به عنوان یک کارشناس ترافیک معتقدم مترو قطعن برای تهران لازم است ولی از آنجایی که ذات مترو طوری است که هم زمان‌بر است و پولی زیادی نیاز دارد بنابراین باید در کنار مترو از روش‌هایی استفاده کنیم که سریع‌تر به ما نتیجه بدهد. »
احمدی نژاد گفت: «ما نمی‌خواهیم که از پول مردم تهران برای مترو گذاشته شود چرا که مردم تهران گران ترین هزینه زندگی را تحمل می‌کنند. از آنجایی تهران مرکز سیاسی کشور است بخشی از مشکلات تهران مشکلات کشور است و مردم تهران هزینه آن را می‌دهند به همین دلیل در دولت تصمیم گرفته‌ایم تا هزینه حمل‌ونقل را از دوش مردم برداریم. »
وی گفت: «دولت خودش مدیریت مترو را برعهده گرفته و بودجه آن را تأمین و مترو را خواهد ساخت و تا 10 الی 15 سال قیمت مترو را بالا نخواهد برد و با تعیین مدیر به سرعت ساخت مترو را تمام و دراختیار مردم تهران قرار می‌دهد و قطارهوایی را هم خواهیم کشید اما خواهشم از شورای شهر و شهرداری این است که هم کاری کنند.»احمدی‌نژاد با اشاره به این که برای ساخت مترو یک ریال از کسی کمک نمی‌خواهیم، اظهار داشت: «دولت چهار سال است که پول می‌دهد و از طرفی با یکسری حرف هایی مواجه است که واقعیت ندارد الان ما در موضعی نیستیم که جواب بدهیم بلکه دولت باید سؤال کند و بگوید پولی که داده‌ام چگونه خرج کرده‌اید. بیش از 850 میلیارد تومان هم اقساطی است که باید به بانک ها پرداخت می‌کردند که پرداخت نکرده‌اند و ما به بانک ها گفتیم مراعات کنید.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: 

۱ Comment