Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
پس از 11 روز قطع ارتباط،

«فعالیت مخابراتی در هلمند افغانستان دوباره آغاز شد»

2011 April 01

آرین / دفتر کابل / رادیو کوچه

شرکت‌های مخابراتی در ولایت «هلمند» پس از یازده روز قطع فعالیت، امروز بار دیگر به فعالیت آغاز کردند. دو شرکت مخابراتی روشن و افغان بیسیم که در ولایت جنوبی هلمند خدمات تلفن‌های هم‌راه را ارایه می‌کردند، در پی تهدید طالبان فعالیت‌شان را توقف دادند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

طالبان در پی تهدید این شرکت‌ها چندین آنتن آنان را نیز به آتش کشیدند تا این شرکت‌ها مجبور شدند فعالیت‌شان را توقف بدهند. «محمدفاضل ساپی» رییس مخابرات ولایت هلمند گفت: «با قطع فعالیت مخابرات، بیش‌تر مردم متضرر می‌شوند و آنان از طالبان خواسته بودند تا مانع فعالیت این شرکت‌ها نشوند.» هم‌چنان یک سخن‌گوی «آیساف» در ولایت هلمند که نخواست نامش ذکر شود گفت: «آنان با مسوولان شرکت‌های مخابراتی گفت‌و‌گو کرده و وعده تامین امنیت‌شان را داده‌اند.»

اما طالبان تا‌کنون در این مورد ابراز نظر نکرده‌اند. پیش از این نیز «جنرال جوزف بلاتز» سخن‌گوی آیساف در کابل گفته بود که آنان حاضر‌اند هزینه آنتن‌های تخریب‌شده شرکت‌های مخابراتی را بپردازند تا بار دیگر به فعالیت آغاز کنند. این در حالیست که قرار است امنیت لشکرگاه مرکز ولایت هلمند تا سه‌ماه دیگر از نیروهای خارجی به نیروهای افغانی سپرده شود.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,