Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
احمدی‌نژاد به عربستان هشدار داد:

«بیانیه شورای خلیج فارس ارزش حقوقی ندارد»

2011 April 05

خبر / رادیو کوچه

روز دوشنبه، محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی در واکنشی با هشدار به عربستان سعودی برای فرستادن نیروی نظامی به بحرین، بیانیه شورای هم‌کاری خلیج فارس علیه ایران را فاقد ارزش حقوقی خوانده است.

وزیران خارجه کشورهای عرب حوزه خلیج‌ فارس روز یک‌شنبه پس از نشست اضطراری ریاض با صدور بیانیه مشترکی از آن چه دخالت ایران در امور داخلی و توطئه‌چینی علیه امنیت ملی خود خواندند، به شدت انتقاد کردند.

رییس جمهوری اسلامی تصویب این بیانیه را تحت فشارهای سیاسی آمریکا و متحدان این کشور خواند و گفت: «عربستان باید مراقب باشد. آمریکایی‌ها بی‌وفاترین دوستان هستند.»

آقای احمدی نژاد فرستادن نیروی نظامی توسط عربستان به بحرین را «زشت» خواند و این کار را با حمله نظامی عراق به کویت و ایران مقایسه کرد. او هم‌چنین خواهان خروج نیروهای عربستان سعودی از بحرین شد.

رییس جمهوری اسلامی گفت: «البته دولت بحرین کار زشتی کرد که مردم خود را کشت. مردم مطالباتی دارند لذا دولت این کشور باید به حرف‌های آن‌ها گوش داده و به آن‌ها احترام گذاشته و با مردم خود هم‌کاری کند.»

پیش‌تر کاظم جلالی، سخن‌گوی کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، بیانیه شورای هم‌کاری خلیج فارس را «احساسی» خوانده و هرگونه اتهام دخالت ایران در امور داخلی همسایگانش را رد کرد.

آقای احمدی‌نژاد هم‌چنین با انتقاد از سیاست‌های آمریکا در منطقه گفت که باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا با کارنامه‌ای «سیاه‌تر» از جورج بوش، رییس جمهوری پیشین این کشور، دوره خود را تمام خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

«دخالت ایران در امور بحرین ناقض معاهدات بین‌المللی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,