Saturday, 18 July 2015
16 September 2021
با طولانی شدن پارازیت‌های ماهوا‌ره‌ای

«نخستین بیماران پارازیت‌ها روانه بیمارستان شدند»

2009 November 13

با طولانی شدن پارازیت‌های ماهوا‌ره‌ای به تازگی افرادی به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند که بیماری آن‌ها ناشی از اثرات تشعشعات پارازیت‌های ماهواره‌ای است. تشعشعاتی که از حدود یک ‌ماه پیش بحث‌ پیرامون زیان‌های آن در کشور جریان دارد.

هرروز بر شدت این نوع پارازیت‌ها اضافه می‌شود و اگر تا هفته گذشته امکان دیدن یک شبکه ماهواره‌ای بود، از این هفته تمامی شبکه‌ها به مدد این پارازیت‌ها، کاملن غیرقابل رویت است، از سوی دیگر عوارض آن بصورت بروز بیماری‌های ناشی از پارازیت قابل رویت شده است!

هیچ مقامی حاضر به پذیر مسوولیت این پارازیت‌ها نیست و در این زمینه اطلاعاتی به مطبوعات نمی‌دهد. البته منظور مقامات غیر نظامی است، زیرا  تاکنون کسی از فرماندهان سپاه دراین باره سوال نکرده است. یعنی از کانون اصلی ارسال این پارازیت‌ها و دارنده اصلی دستگاه‌های ارسال پارازیت. فرکانس پارازیت‌های ماهواره‌ای پر قدرت از فرکانس‌های مخابرات ایران گزارش شده است.

مدیرعامل مخابرات ایران گفته است: «ارسال پارازیت‌های ماهواره‌ای در حوزه مسوولیتی ما نیست چرا که شرکت مخابرات تنها قادر به ارسال فرکانس‌های کم تر از 1800مگاهرتز است ولی فرکانس‌هایی که برای پارازیت‌های ماهواره‌ای ارسال می شود قدرتی به مراتب بیشتر از فرکانس‌های شرکت مخابرات دارد.»

فرکانس‌ پارازیت‌های ماهواره‌ای دارای طول موجی بیش از یک گیگا هرتز هستند که ارسال آن‌ها خارج از توان شرکت مخابرات است و این‌که ارسال پارازیت‌های ماهواره‌ای بسیار هزینه بر است و بودجه محدود شرکت مخابرات اجازه ارسال این پارازیت‌ها را به ما نمی‌دهد. گیجی و خستگی، ناشنوایی مزمن، التهابات و سرطان‌های پوستی، خونی، نخاع و اختلالات هورمونی (عقیم شدن مردان) و مشکلات باروری (در خانم‌های باردار) از جمله مواردی هستند که کارشناسان از احتمال بروز آن ها در انسان بر اثر این پارازیت ها خبر می‌دهند.

پیش از این نگرانی‌ها بیشتر ناشی از امواج رادیویی و تلویزیونی و امواج آنتن‌های BTS موبایل بود اما حالا امواج ارسالی روی ماهواره‌ها موارد قبلی را پشت سر گذاشته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: