شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
25 September 2016
پیام رضا پهلوی به دلیل حمله به کمپ اشرف:

«کسی را به دلیل عقایدش نباید از حمایت قانونی محروم کرد»

۱۳۹۰ فروردین ۱۹

رادیو کوچه

صبح روز جمعه، گروهی از نیروی ارتش عراق با یورش به کمپ اشرف، محل سکونت سازمان مجاهدین خلق ایران، موجب کشته و مجروح شدن تعدادی از ساکنان این کمپ شده‌اند. بر اساس آخرین گزارش‌ها از اشرف، ده‌ها نفر مجروح و کشته و دست‌کم 2 نفر نیز بازداشت شده‌اند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

مریم رجوی رهبر مجاهدین خلق ایران، با صدور بیانیه‌ای عنوان کرد: «با درود به پای‌داری مجاهدان اشرف، مسوولیت دولت و نیروهای آمریکایی را که با یکایک ساکنان اشرف موافقت‌نامه امضا کرده و در ازای گردآوری سلاح‌ها متعهد به حفاظت از آن‌ها شده بودند را قوین خاطرنشان می‌کنم و از رییس‌جمهوری و وزیر خارجه آمریکا و دبیرکل و شورای امنیت ملل‌متحد می‌خواهم تا بلادرنگ از ادامه حمله جنایت‌کارانه ممانعت کنند و نیروهای سرکوب‌گر عراقی از اشرف خارج شوند.»

از سویی دیگر رضا پهلوی، فرزند محمدرضا پهلوی، آخرین شاه ایران، اقدام به انتشار بیانیه‌ای کرده که در زیر متن آن می‌آید:

در این موقعیت ما باید به مسوولین عراقی یادآور شویم که هیچ انسانی را نمی‌توان به خاطر عقاید سیاسی و تعلقات مذهبی‌اش از حق انسانی و حمایت قانونی محروم کرد. مهم‌تر از همـه، هیچ پناهنده‌ای را نمی‌توان به کشور اصلی‌اش مسترد کرد اگر استردادش، وی را معرض شکنجه، رفتار بی‌رحمانه، و مجازات‌های غیرقانونی و غیرانسانی قرار دهد و یا سرنوشتش را دادگاه‌هایی تعیین کنند که تابع مقررات بین‌المللی ناظر بر حقوق بشر و آیین دادرسی کیفری پذیرفته شده در جامعه بین‌المللی نباشند.

هم میهنانم،

با توجه به کارنامه سیاه سی ساله رژیم جمهوری اسلامی در نقض و تجاوز مستمر به حقوق بشر، و به ویژه با توجه به رفتار وحشیانه و هولناک آن نسبت به شهروندان بی‌گناه ایران در روی‌دادهای اخیر، تردید نمی‌توان کرد که سرنوشت مجاهدین بازگردانده شده به ایران نیز کم از سرنوشت دیگر مخالفان رژیم نخواهد بود.

با توجه به این واقعیات و چنین ملاحظات است که انتظار دارم که دولت عراق اجازه ندهد اعضای مجاهدین ساکن اردوگاه اشرف ناخواسته به رژیم جمهوری اسلامی تحویل داده شوند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۲ Comments


 1. ARIAIAN
  1

  مودبانه – مجاهدین یک فرقه محدود مارکسیست اسلامی ترویست که به رسیدن به قدرت با زور اسلحه اعتقاد دارند. اگر تصور می شد این عقاید در دهه های ۱۳۴۰ و ۱۳۵۰ بخاطر وضعیت جهانی وجهه ای داشته باشد٬ پس از سقوط شوروی سوسیالیستی و روشن شدن چهره اسلام تروریستی دیگر وجهه ای در جهان و ایران ندارد. و این سازمان وسایر سازمانهای مشابه با رفتار مسلحانه خود باعث آموزش رژیم فرقه خمینی در استفاده از اسلحه و زور برای پیشبرد عقاید خود شدند. مسعود رجوی و سران سازمان باید هر چه زودترانحلال این سازمان را از نظر ایدیولوژیکی اعلام کنند و به مردم ایران برای ایجاد یک حکومت بدون ایسم دموکراسی پارلمانی بپیوندند.


 2. بهزاد
  2

  تو دیگه چی میگی؟ برو اون … کاری های باباتو جمع کن.فکر کردی این مردم دیگه یادشون به تو و اون خانواده …. هست؟
  هی میای … می زنی.