Saturday, 18 July 2015
26 September 2020
اجرای طرح انتقال زندانیان به خارج از شهرها،

«بند نسوان زندان رجایی‌شهر کرج منحل شد»

2011 April 14

خبر / رادیو کوچه

رییس سازمان زندان‌های استان البرز به دستور دادستانی، طرح ایزوله کردن زندانیان سیاسی و امنیتی را کلید زدند و در همین راستا بند نسوان زندان رجایی‌شهر کرج منحل شده است.

به گزارش هرانا، صبح روز چهارشنبه، بیست و چهارم فروردین ماه ۹۰، کلیه زندانیان سیاسی و عادی محبوس در بند نسوان (زنان) زندان رجایی‌شهر کرج به مکان نامعلومی منتقل شدند.

گزارش‌های تایید نشده حاکی از انتقال این زندانیان به زندان کچویی است.

زندان کچویی از ندامت‌گاه‌های قدیمی استان البرز است که با توجه به توسعه جمعیت هم اکنون در نزدیکی بافت مسکونی در منطقه «فردیس» قرار گرفته است.

در همین راستا شایعاتی مبنی بر احتمال انتقال زندانیان سیاسی بند ۴ سالن ۱۲ به بند نسوان، نیز گزارش شده است که در صورت تحقق این امر، ایشان قادر به برقراری هیچ نوع ارتباطی با بیرون نخواهند بود.

این در حالی است که در زمستان سال گذشته اکثر زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج با ایجاد بندی امنیتی به محل مذکور منتقل و کلیه تماس‌های تلفنی و ملاقات‌های حضوری ایشان لغو شده بود.

از سوی دیگر نیز بیش از ۲۰۰ تن از زندانیان عادی زندانی رجایی شهر (مردان) به زندان‌های قزل‌حصار، کچویی و فشافویه منتقل شدند.

گفته می‌شود مسوولان قصد دارند از این پس تنها محکومین تهران و زندانیان جرایم سنگین ائم از امنیتی و جرایم خطرناک را در زندان رجایی‌شهر کرج نگه دارند و باقی ایشان را به دیگر زندان‌ها و ندامت‌گاه‌های اطراف تهران و البرز منتقل کنند.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,