Saturday, 18 July 2015
05 August 2021

«پزشک بازداشتگاه کهریزک خودکشی کرد»

2009 November 14

دکتر رامین پورارزجانی، که دوران خدمت سربازی خود را به عنوان پزشک در بازداشتگاه کهریزک سپری می کرد در پی اتفاقاتی که بعد از آشکار شدن وقایع بازداشتگاه کهریزک به وقوع پیوست خودکشی کرده است.
به گزارش نوروز این پزشک وظیفه و دانشجوی ممتازی که با رتبه دو رقمی در کنکور سرتاسری قبول شده بود اولین شخصی بود که پس از برگزاری دادگاهی غیرعلنی در پی حوادث این بازداشتگاه مورد سوال و اتهام قرار گرفته بود.
رامین پورارزجانی، پزشک 26 ساله، متهم می شود که در ماجرای کشته شدن زندانیان کهریزک مرتکب قصور پزشکی شده است و تهدید می‌گردد که پروانه پزشکی‌اش لغو و برای 5 سال راهی زندان خواهد شد.
بازداشت‌گاه کهریزک یکی از مراکز نگهداری دستگیرشدگان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران بود که پس از مدتی فعالیت به دستور آیت‌الله خامنه‌ای رهبر ایران بسته شد.
گفته می‌شود در خصوص اهمال کاری‌هایی که در این بازداشت‌گاه که رسانه‌های اصلاح‌طلب آن را «گوانتاناموی ایرانی» می‌نامند چندین نفر از مسوولان از جمله سعید مرتضوی دادستان سابق تهران در مظان اتهام هستند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: 

۱ Comment


 1. ramin
  1

  شما که حتی اسمش رو هم نمیدونید چرا دروغ می نویسید، کسی که مرده “دکتر رامین پور اندرجانی” بود، پزشک کهریزک هم نبود او پزشک وظیفه در بهداری نیروی انتظامی تهران بزرگ بود که از روی بدشانسی هفته ای یک بارهم مامور ویزیت بازداشتگاه کهریزک شد و در آنجا بود که کسانی را دید، چیزهایی را دید که نباید می دید و نباید می دانست تا باعث مرگش نشود، تا او را خودکشی نکنند او که ساعاتی قبل از مرگش جوک های خنده دار به دوستانش فرستاده بود و در وضعیتی نبود که خودش خودکشی کند….

  رادیو کوچه:
  از اطلاعات داده شده ممنون و اساسن ما از جک گفتن این مرحوم اطلاعاتی در دست نداشته ایم و نکنه بعدی این که خبر به آن نحوی نقل می شود که منابع اعلام می کنند
  در مورد نام هم در بیشتر منابع از این نام یاد شده است. در برخی منابع پور اندرجانی گفته شده که بنابر روش کار ما عنوان کثیر استفاده می شود