Saturday, 18 July 2015
05 December 2021
پس از برکناری مدیرمسوول روزنامه ایران،

«استعفای روزنامه‌نگاران حامی دولت از روزنامه دولتی»

2011 April 19

خبر / رادیو کوچه

بر اساس برخی گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های منسوب به اصلاح‌طلبان، در روزهای اخیر، و پس از برکناری کاوه اشتهاردی از سمت مدیرمسوولی روزنامه دولتی ایران، تعدادی از روزنامه‌نگاران حامی دولت از سمت خود استعفا داده‌‌اند.

این اتفاقات در حالی صورت گرفته که برخلاف رویه سابق این روزنامه، روز دوشنبه، اسفندیار رحیم مشایی صفحه نخست ایران را به خود ا ختصاص داده و جوانفکر در اقدامی عجیب، عکس وی را بر روی صفحه یک شماره امروز قرار داده است.

به گزارش فردا، پس از برکناری مدیر مسوول روزنامه ایران از ریاست روزنامه، برخی خبرنگاران و اعضای شورای سردبیری این روزنامه اعم از: محمد ابراهیمی، محمد‌حسین روزی‌طلب، منصور سعدی، مهدی خانعلی‌زاده، داوود عطایی، مقداد نیلی، ابراهیم رضایی، میثم تولایی و عبداله الماسی نیز از روزنامه و سایت موسسه ایران استعفا داده‌اند.

این استعفا‌ها در حالی صورت گرفته که در چند روز گذشته، تعدادی دیگر از وبلاگ‌نویسان و خبرنگاران حامی رییس جمهوری اسلامی نیز اعلام کردند که به دلیل اقداماتی غیر‌منطقی، اعلام به کناره‌گیری کرده‌اند.

از سویی دیگر روزنامه کیهان نیز که همواره به عنوان یکی از حامیان دولت به شمار می‌رود، در شماره امروز خود با انتقاد از نحوه جدید مدیریت ایران، از «کودتای رسانه‌ایی مشایی» و مدیرعامل ایرنا در روزنامه رسمی دولت خبر داده است.

لازم به اشاره است برخی صاحب‌نظران یک‌دست کردن فضای رسانه‌های دولت را گامی در جهت آمادگی رحیم مشایی برای ورود به عرصه انتخابات با استفاده از ابزارهای رسانه‌ایی دولتی می‌دانند.

بیشتر بخوانید:

«شکایت آیت‌اله هاشمی رفسنجانی از مدیران دو روزنامه»

«حبس و شلاق محکومیت مدیر مسوول روزنامه ایران»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,