Saturday, 18 July 2015
01 August 2021
آخرین اطلاعات از مرگ پزشک کهریزک

«مرگ پاسخی برای دانستن»

2009 November 17

با انتشار خبر مرگ مشکوک «رامین پوراندرزجانی»، پزشک 26 ساله بازداشتگاه کهریزک اکنون گفته می‌شود که وی درواقع قربانی دانسته‌هایش از وقایع بازداشتگاه کهریزک شده‌است.

سایت نوروز در گزارشی آورده‌است که براساس گزارش‌های موثق دریافتی، رامین پوراندرزجانی روز سه‌شنبه در استراحت‌گاه خود در ساختمان بهداری نیروی انتظامی تهران بزرگ فوت می‌کند و علت مرگ وی توسط مقامات مسوول، سکته قلبی در خواب عنوان می‌شود. این درحالی است که این دکتر وظیفه تعدادی از قربانیان شکنجه در بازداشتگاه کهریزک را ویزیت کرده‌بود، از جمله این قربانیان شهید محسن روح‌الامینی است که دو روز قبل از شهادت توسط این پزشک وظیفه ویزیت شده و وی از ابعاد بلایایی که بر سر این شهید جنبش سبز آمده بود، مطلع گشته بود.

بنا به این گزارش او  پس از شهادت روح‌الامینی، یک هفته بازداشت می‌شود تا اعلام کند که روح‌الامینی به علت ابتلا به مننژیت فوت کرده‌است؛ درحالی‌که گزارش مستند پزشکی قانونی علت فوت را اصابت ضربه به سر وی عنوان کرده‌بود. پوراندرزجانی، بعد از انتشار گزارش پزشکی قانونی به قید ضمانت آزاد می‌شود، اما چندین بار توسط بازرسی کل ناجا، دادسرای نظامی و شورای انتظامی پزشکی قانونی کشور مورد بازجویی قرار می‌گیرد و به علت آگاهی کامل از جزئیات آنچه که در کهریزک اتفاق افتاده‌بود از طرف افراد ناشناس بارها برای عدم انتشار حقایق این بازداشتگاه تهدید می‌شود تا مبادا دخالت مستقیم سران نظامی و قضائی کشور را در این بازداشتگاه فاش کند.

پوراندرزجانی، اتفاقات کهریزک را قبل از مرگ، برای عده معدودی از دوستانش بیان کرده و می‌گوید که نسبت به امنیت جانی خود نیز اظهار ترس می‌کند تا این‌که ناگهان خبر مرگ او منتشر می‌شود. با اینکه علت مرگ پوراندرزجانی، سکته قلبی عنوان شده به خانواده او اجازه کالبدشکافی داده نمی‌شود و مراسم تشیع جنازه وی نیز تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد؛ به طوری که بسیاری از دوستان نزدیک این دکتر وظیفه جرات حضور در مراسم تشیع جنازه او را پیدا نکردند.

اقدامات امنیتی صورت گرفته، این سئوال را ایجاد می‌کند که اگر واقعاً علت مرگ وی سکته قلبی بوده، چرا مراسم تشیع جنازه وی روز پنجشنبه در فضایی به شدت امنیتی در تبریز برگزار شد و چرا اجازه کالبدشکافی به خانواده وی داده نمی‌شود؟

از سوی دیگر گفته می‌شود بیان مشاهدات وی در بازجویی‌هایش در حضور برخی مقامات امنیتی و اعضای کمیسون امنیت ملی مجلس صورت گرفته‌است. و یکی از نمایندگان تبریز در مجلس شورای اسلامی مجدانه پی‌گیر بررسی علت فوت این پزشک بازداشتگاه کهریزک است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: