Saturday, 18 July 2015
20 October 2021
در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برگزار شد،

«برگزاری دادگاه بهاره هدایت و مجید توکلی با حضور وکلای مدافع»

2011 May 01

خبر / رادیو کوچه

دادگاه بهاره هدایت و مجید توکلی دو فعال سر‌شناس دانش‌جویی به علت انتشار نامه به مناسبت روز دانش‌جو، روز شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برگزار شد.

به گزارش دانشجو نیوز، این دو فعال برای تکذیب نوشته‌ها و بیانیه‌های منتشر شده از سوی آن‌‌ها، صبح روز شنبه با حضور وکلای مدافعشان بار دیگر به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه فراخوانده شدند.

بهاره هدایت، مجید توکلی و مهدیه گلرو پیش از این نیز در تاریخ ۱۲ بهمن ماه سال گذشته بدون حضور وکلای مدافعشان به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب فراخوانده شده بودند که در آن جلسه دادگاه، دانش‌جویان بار دیگر ضمن رد انتشار تکذیبیه اعلام کردند که در دادگاهی که تنها با حضور وکیل برگزار شود از اتهامات خود دفاع خواهند کرد. این ٣ فعال دانش‌جویی هم‌چنین به روند برگزاری آن دادگاه و اظهارات قاضی مقیسه در خصوص انتشار تکذیبیه به شدت اعتراض کردند.

قبل از دادگاه نیمه‌تمام این دانش‌جویان در بهمن ماه، بهاره هدایت و مجید توکلی در ۶ دی ماه در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای اوین مورد بازجویی قرار گرفته بودند.

بهاره هدایت عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت از تاریخ ۱۰ دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت و توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به حکم ۹ سال و نیم زندان محکوم شده است.

مجید توکلی عضو سابق انجمن اسلامی دانش‌گاه امیرکبیر نیز به ۸ سال زندان و تبعید به زندان رجایی شهر کرج محکوم شده است.

بیشتر بخوانید:

«انتقال مهدیه گلرو و بهاره هدایت به سلول انفرادی»

«احضار و محاکمه توکلی، هدایت و گلرو سه فعال دانش‌جویی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,