Saturday, 18 July 2015
26 November 2020
در دادسرای اوین برگزار شد،

«بازداشت مصطفی بادکوبه‌ای و تفیهم اتهام هیلا صدیقی»

2011 May 02

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه دهم اردیبهشت 1390، جلسه تفیهم اتهام برای هیلا صدیقی در شعبه سوم بازپرسی دادسرای اوین برگزار و در نهایت آزادی هیلا صدیقی منوط به ارایه سند ملکی شده است.

به گزارش جرس، پس از آن‌که در چند ماه گذشته ماموران امنیتی به خانه هیلا صدیقی رفته و وسایل شخصی او ضبط کردند، این شاعر به مدت بیش از ده روز توسط وزارت اطلاعات مورد بازجویی قرار می‌گرفت اما به تازگی پرونده‌ی وی از وزارت اطلاعات به دادسرا انتقال یافته است.

هم‌چنین به گفته برخی منابع، مصطفی بادکوبه‌ای نزدیک به یک ماه قبل بازداشت شده است. مصطفی بادکوبه‌ای شاعری که شعرهای اخیرش در انتقاد از دولت محمود احمدی‌نژاد و حمایت از کسانی که او در شعرهایش از آنان به عنوان «‌فتنه‌گران» یاد کرده است نزدیک به یک ماه گذشته از سوی نهادهای امنیتی بازداشت شده و در اوین به سر می‌برد.

بنا‌بر این گزارش ماموران امنیتی اواخر سال ۸۹ با ورود به منزل مصطفی بادکوبه‌ای وسایل شخصی وی را ضبط و او را بازداشت کرده‌اند.

در مورد وضعیت مصطفی بادکوبه‌ای تاکنون گزارشی ارایه نشده است. اما فروردین ماه امسال ماموران بار دیگر به منزل آقای بادکوبه‌ای رفته و او را در منزل شخصی‌اش بازداشت کردند.

گفته می‌شود تا‌کنون چندین بار خانواده این شاعر در محل دادگاه حضور یافته و خواستار روشن شدن وضیعت این شاعر شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

«ارجاع پرونده صدیقی، شاعر و فعال مدنی به دادگاه انقلاب»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,