Saturday, 18 July 2015
18 January 2021
در روز جهانی آزادی مطبوعات اهدا شد،

«تقدیر غیابی از زیدآبادی برنده جایزه آزادی مطبوعات»

2011 May 04

خبر / رادیو کوچه

جایزه جهانی آزادی مطبوعات یونسکو به طور غیابی به احمد زیدآبادی، روزنامه‌نگار ایرانی محبوس در زندان، اعطا شده است. آقای زیدآبادی طی پیامی به مدیرکل یونسکو، جایزه «گیلرمو کانو» ۲۰۱۱ را جایزه‌ای برای تمام زندانیان عقیدتی و هم‌کارانش دانسته است.

آخرین نشست از کنفرانس روز جهانی آزادی مطبوعات سه‌شنبه در باش‌گاه ملی خبرنگاران در واشنگتن، پایتخت آمریکا برگزار شد که در پایان آن جایزه «گیلرمو کانو» ۲۰۱۱ به طور غیابی به احمد زیدآبادی اهدا شد.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، با ارسال یک پیام ویدیویی به این کنفرانس، به احمد زیدآبادی تبریک گفت و از حرفه روزنامه‌نگاری و روزنامه‌نگارانی که به گفته وی از آزادی شهروندان دفاع می‌کنند، تمجید کرد.

او گفت: «این‌که برنده امسال، این‌جا نیست که جایزه‌اش را دریافت کند به خودی خود گویاست، زیرا او در کشورش زندانی است، اما غیبتش فرصتی است مغتنم برای همه ما که درباره اصولی که او برای آن‌ها ایستاده تامل کنیم.»

احمد زیدآبادی، از روزنامه‌نگاران و تحلیل‌گران اصلاح‌طلب، در دادگاه به ۶ سال زندان، ۵ سال تبعید به گناباد و محرومیت دایمی از فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی محکوم شده است. وی در سال ۱۳۷۹ نیز یک سال را در زندان گذرانده بود.

بیشتر بخوانید:

«زیدآبادی برنده جایزه جهانی آزادی مطبوعات»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,