Saturday, 18 July 2015
24 September 2020
در پی مذاکره با واحدهای سپاه پاسدران و حزب‌اله لبنان،

«فتوای جهاد آیت‌اله خامنه‌ای در سوریه»

2011 May 09

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

منبع: العربیه.نت

یک منبع مسوول در جنبش صدر تاکید کرد آیت‌اله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی به واحدهای سپاه پاسدران و حزب‌اله لبنان دستور داده است تا با «دشمنان خدا درسوریه» وارد نبرد شوند.

این منبع که نخواست نامش فاش شود در گفت‌گو با العربیه‌.‌نت تاکید کرد آیت‌اله خامنه‌ای در یک دیدار محرمانه که نمایندگانی از جنبش صدر نیز در آن حضورداشتند‌، خواستار به‌کارگیری تمام امکانات امنیتی و لوجستکی برای «خاموش کردن آتش فتنه در سوریه و سرنگون کردن دشمنان خدا» در این کشور شده است.

منبع تاکید کرد رهبرجمهوری اسلامی ایران این اظهارات را در جمع فرماندهان سپاه‌، نمایندگان سفارت سوریه در تهران‌، حزب‌اله و چند تن از رهبران جنبش صدر اعلام کرده است.

این در حالی است که کشورهای عربی طی ماه‌های گذشته از دخالت ایران در امور داخلی خود اظهارنگرانی کرده‌اند.

محمود عباس رییس دولت خودگردان فلسطین بارها خواستار تحریم کنفرانس‌ها و همایشی‌هایی شده است که به گفته او توسط جمهوری اسلامی برای فریب دادن افکارعمومی در ایران و جهان اسلام تشکیل می‌شود.

در ایران نمایندگی‌های مختلفی برای گروه‌های فلسطینی‌، لبنانی‌، یمنی‌، بحرینی‌، عراقی وجود دارد و برخی از این گروه‌ها در کنار فعالیت سیاسی آموزش‌های نظامی و امنیتی لازم را فرا می‌گیرند.

کارشناسان اظهارات آیت‌اله خامنه‌ای در مورد حوادث سوریه را یک فتوای دینی توصیف کرده‌اند که تاثیر مستقیمی در ایجاد ناامنی در سوریه می‌گذارد و میزان دخالت ایران در کشورهای عربی را بالا می‌برد.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,