Saturday, 18 July 2015
16 July 2020
به نقل از یک روزنامه اسراییلی،

«معاون پیشین وزارت دفاع ایران در دادگاه حریری»

2011 May 09

خبر / رادیو کوچه

به گزارش یکی از خبرگزاری‌های اسراییلی در روز یک‌شنبه، علیرضا عسگری معاون وزارت دفاع جمهوری اسلامی که در سال 2007 در استانبول ناپدید شد در حال حاضر در یکی از زندان‌های «موساد» سازمان جاسوسی اسراییل به سر می‌برد.

خبرگزاری «معا» بر اساس گزارش منابع مطلع اعلام کرد عسگری از همان ابتدای ناپدید شدن در اسراییل زندانی بود اما دولت اسراییل به دلایل امنیتی از انتشار این اطلاعات جلوگیری کرد.

پیش‌تر یک روزنامه ایرانی اسراییل را به ربودن معاون وزیر دفاع ایران از استانبول در ترکیه، درسال 2007 متهم کرده بود اما اسراییل این اتهامات را رده کرده و می‌گوید وی احتمالن برای فرار از فشارها در ایران به یک کشور دیگری پناه برده باشد.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست درسال 2007 از پناهندگی یک افسر بلند‌پایه ایرانی و هم‌کاری وی با سازمان‌های اطلاعاتی غرب خبر داد و تاکید کرد این عضو سپاه اطلاعات فراوانی از روابط ایران و حزب‌اله در اختیار سازمان‌های اطلاعاتی داده است.

این درحالی است که خانم سیما احمدی همسر علیرضا عسگری به خبرگزاری «ایسناـ گفته بود، شوهرش با هم‌کاری دولت ترکیه، به‌وسیله اسراییل ربوده شد.

از سوی دیگر ریچارد سیلورشتین روزنامه‌نگار آمریکایی یهودی‌تبارکه درروزنامه‌های گاردین‌، و لس‌آنجلس تایمز هم‌کاری می‌کند در تاریخ 12 سپتامبر 2010 در مقاله‌ای که در وبلاگ خود منتشر کرد اظهار داشت ژنرال ایرانی که درسال 2007 در ترکیه ناپدید شد جسد مرده او در زندان ایالون در اسراییل مشاهده شد.

اما اسراییل به این خبر واکنش نشان نداده است.

پیش‌تر منابع امنیتی اسراییلی اعلام کرده بودند ژنرال ایرانی با گرفتن پناهندگی اکنون در ایالت ویرجنیای آمریکا زندگی آسوده‌ای دارد.

یک روزنامه عبری دیگر نوشت ژنرال ایرانی احتمالن خود را برای شهادت دادن در دادگاه بررسی پرونده ترور رفیق حریری درسال 2005 که سرنخ‌هایی از دست داشتن ایران در آن پیدا شده آماده می‌کند.

شایان ذکر است که پس از اشغال عراق توسط آمریکا حدود 200 دانش‌مند اتمی در عراق کشته شدند اکثر عراقی‌ها ایران را به ترور مغزها در این کشور متهم می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

«ابراز نگرانی ایران درباره‌ی علیرضا عسگری»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,