Saturday, 18 July 2015
02 August 2021
امروز در بروکسل انجام شد

«گفت وگوی کشورهای ۱+۵ درباره برنامه هسته‌ای ایران»

2009 November 20

پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل بعلاوه آلمان، امروز در بروکسل درباره برنامه هسته‌ای ایران گفتگو کردند. درباره مذاکرات این جلسه جزئیاتی منتشر نشده‌است.

نمایندگان آمریکا، فرانسه، بریتانیا، چین و روسیه اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل بعلاوه آلمان در نشست امروز حضور داشتند.

پیش از این خبرگزاری فرانسه این جلسه را در رابطه با هشدار اوباما به ایران در مورد «عواقب» بله نگفتن به طرح آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دانسته بود.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا دیروز گفته بود واشنگتن مشورت با سایر اعضای گروه پنج بعلاوه یک را برای اتخاذ تدابیر تنبیهی در قبال ایران آغاز کرده‌است.

هرچندکه سخن‌گوی وزارت خارجه روسیه گفته بود  فعلن هیچ بحثی درباره تحریم‌های بیشتر وجود ندارد؛ و معتقد است که کاملن فرصت تحقق توافقات ژنو  وجود دارد.

این نشست پس از سخنان اخیر منوچهر متکی، وزیرخارجه جمهوری اسلامی مبنی بر این که ایران پیش‌نویس مذاکرات وین را نمی‌پذیرد و اورانیوم غنی‌شده با غلظت پایین خود را بخارج نخواهد فرستاد، برگزار شد.

پیش از این سخن‌گوی خاویر سولانا مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از برگزاری اجلاس 3+3 به میزبانی اتحادیه اروپا در روز جمعه در بروکسل خبرداده بود.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: