Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
در ولایت فراه

«۱۲ کشته در انفجار انتحاری در غرب افغانستان»

2009 November 20

به گفته والی فراه، یک انفجار انتحاری در نزدیکی خانه او در شهر فراه، در غرب افغانستان، ۱۲ کشته و ۳۷ زخمی بجا گذاشته‌است، که تقریبن  همه غیرنظامی بوده‌اند.

به گزارش بی‌بی‌سی، روز جمعه، 29 عقرب/آبان، روح الامین، والی فراه گفته‌است که راننده یک موتورسیکلت بمب‌گذاری شده، مواد منفجره همراه این موتور را حدود ساعت ۹ بامداد به وقت محلی در حدود پنجاه متری خانه او منفجر کرد.

والی فراه افزود که از ۱۲ فرد کشته شده در این انفجار، یک نفر مامور پلیس بود اما همه ۳۷ زخمی این انفجار غیرنظامی و از جمله دو کودک هستند.

روح الامین هم‌چنین گفت که وضع ۱۵ تن از زخمیان وخیم است که برای درمان به بیمارستان گروه بازسازی ولایتی، متعلق به نیروهای ائتلاف بین‌المللی منتقل شده‌اند. سایر زخمیان در بیمارستان شهر فراه تحت درمان قرار گرفته‌اند.

روح الامین افزودکه این آمار بر اساس گزارش‌های اولیه‌ای است که به او رسیده و ممکن است، شمار افراد زخمی از این هم بیشتر باشد.

والی فراه هم‌چنین گفت که نیروهای ائتلاف پیش از این از احتمال وقوع یک انفجار انتحاری در شهر فراه خبر داده بودند.

به او گفته، در گزارش این نیروها گفته شده بود که ممکن است فرد بمب‌گذار والی یا نیروهای ائتلاف را هدف قراردهد.

اما روح الامین افزود که به دلیل این‌که این انفجار در روز تعطیل جمعه روی داده و او در محل انفجار نبود، ممکن است، هدف فرد بمب‌گذار افراد غیرنظامیان بوده باشند.

خبر این انفجار در حالی گزارش می شود که روز گذشته حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان، در مراسم ادای سوگند آغاز دومین دور ریاست جمهوری خود گفت که تامین امنیت و آشتی با مخالفان مسلح را در صدر اولویت‌های کاری خود قرار داده است.

کرزی گفت که برای پایان دادن به خشونت ها و بازگشت شورشیان به زندگی صلح آمیز پس از هشت سال درگیری با نیروهای افغان و خارجی، مجلس بزرگ سنتی افغان‌ها (لویه جرگه) را برگزار خواهد کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: