Saturday, 18 July 2015
17 September 2021

«اخبار و گزارشات از بازداشت دانشجویان ایران»

2009 November 21

در چند روز گذشته ۲۲ تن از دانشجوان فعال دانشکده مهندسی و ۲ تن ازدانشجویان دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد به کمیته انضباطی این دانشگاه احضار شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری جرس احضار این ۲۴ دانشجو به کمیته انضباطی دانشگاه، به دلیل  تجمع اعتراضی صورت گرفته در ۱۳ آبان دانشگاه فردوسی است. در تابستان گذشته نیز ۱۷ تن از دانشجویان دانشکده مهندسی این دانشگاه به محرومیت از تحصیل محکوم و عده ای دیگر نیز بازداشت شدند

هم‌چنین به گزارش دانشجویان دانشگاه ارومیه بعد از درگذشت متاثر کننده سه تن از دانشجویان دانشکده فنی این دانشگاه بر اثر گازگرفتگی در روز 17 مهر 88 ، روز دوشنبه 25 آبان احسان اعتبار، یکی از دانشجویان ورودی 87 رشته فیزیک دانشگاه سراسری ارومیه ساکن خوابگاه وابسته به دانشگاه، بر اثر انفجار ناشی از نشت گاز از پنجره اتاق خود واقع در طبقه چهارم دانشگاه به بیرون پرتاب شد و به روی سیمهای برق سقوط کرد. متاسفانه به دلیل شدت جراحات وارده ( 50 % سوختگی و شکستگی مهره ستون فقرات )، ظهر روز چهارشنبه در بیمارستان امام خمینی ارومیه درگذشت.
در همین راستا دانشجویان دانشگاه ارومیه در روز های چهارشنبه و پنجشنبه در برابر دانشکده علوم و دانشکده کشاورزی تحصن کرده بودند و خواستار برکناری مسوولین مربوطه و رسیدگی به مشکلات عدیده خوابگاه های دانشگاه ارومیه شدند.
پس از منتشر شدن خبر فوت این دانشجو در دانشگاه تعدادی از همکلاسی های این دانشجو به جهت

بازداشت دستکم 7 عضو دانشجویان و دانش‌ آموختگان لیبرال دانشگاههای ایران:

نیروهای امنیتی با هجوم از قبل برنامه‌ریزی شده، دست کم هفت عضو دانشجویان و دانش‌ آموختگان لیبرال دانشگاه‌های ایران را بازداشت کردند. مهرداد بزرگ، سورنا هاشمی، علیرضا موسوی، فرزان رئوفی، احسان دولتشاه، سینا شکوهی و البرز زاهدی هفت دانشجوی بازداشت شده هستند.

از سوی دیگر  به گزارش واحد دانش‌جویی مجموعه فعالان حقوق‌بشر در ایران دادگاه رسید‌گی به اتهامات مهدیه گلرو فعال دانشجویی و از همکاران مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران دیروز سه شنبه در شعبه ۱۵ به ریاست قاضی قمی برگزار شد.
در این دادگاه که مهدیه گلرو به همراه وکیل خود محمد اولیایی‌فر حضور داشت، وی با اتهاماتی هم‌چون؛ تبانی و تجمع با هدف بر هم زدن نظم داخلی، اقدام علیه امنیت ملی از طریق حضور در تجمعات غیر قانونی، تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب از طریق رسانه های بی‌گانه روبه‌رو شد که اولیایی‌فر و گلرو به دفاع پرداختند.
حکم دادگاه ۱۰ روز دیگر صادر خواهد شد.
مهدیه گلرو از اعضای شورای حق تحصیل و دانش‌جوی محروم از تحصیل است که از اوایل شروع به کار دولت نهم به ۶ ترم محرومیت از تحصیل محکوم شده است. وی به همراه دیگر محرومین از تحصیل دانش‌گاه علامه طباطبایی، سال گذشته پس از تحصن ۴ روزه برای بازگشت به دانش‌گاه بازداشت و به اوین منتقل شده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: