Saturday, 18 July 2015
23 July 2021
در پی فوت عزت‌اله سحابی رییس شورای فعالان ملی مذهبی

«مجلس یادبود از سوی گروهی از فعالان سیاسی»

2011 June 02

خبر / رادیو کوچه

در پی فوت عزت‌اله سحابی گروهی از فعالان سیاسی و ملی، مذهبی مجلس یاد‌بودی برای درگذشت رییس شورای فعالان ملی مذهبی که نیمه شب دوشنبه، درگذشته است، برگزار خواهند کرد.

سحابی یکی از فعال‌های سیاسی ایران بود که از ده بیست شمسی با پیوستن به نهضت مقاومت ملی کار خود را آغاز کرد. لازم به توضیح است، در روز تشییع جنازه وی-سه شنبه سی‌و‌یکم ماه می- هاله سحابی دختر او نیز در اثر درگیری با ماموران امنیتی دچار حمله قلبی شد که پس از انتقال به بیمارستان فوت کرد.

در متن کوتاهی که به امضای تعدادی از امضا کنندگان رسیده است از مردم خواسته شده که در مراسم یادبود آقای سحابی شرکت کنند، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

مهندس عزت‌اله سحابی، شخصیت ملی و آزادی‌خواه و تلاش‌گر راه آزادی به لقای دوست رسید و ملتی را سوگوار ساخت. ما در پاس‌داشت این بزرگ‌مرد تاریخ معاصر ایران، روز پنج‌شنبه دوازدهم خرداد یک‌هزار و سیصد و نود از ساعت چهارده تا پانزده‌و‌سی دقیقه در مسجد «حجت‌بن‌الحسن» واقع در خیابان سهروردی شمالی به سوگ می‌نشینیم.

با امضای:

احمد صدر حاج سید جوادی- ابراهیم یزدی- محمد توسلی- هاشم صباغیان- حبیب الله پیمان- نظام‌الدین قهاری اعظم طالقانی- محمد بسته‌نگار- رضا رییسی‌طوسی- خسرو سیف- ادیب برومند- داوود هرمیداس باوند- حسین شاه حسینی- علی‌اکبر معین‌فر- مصطفی کتیرایی- یوسف طاهری- محمد ملکی- لطف‌الله میثمی- پوران شریعت رضوی

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,