Saturday, 18 July 2015
03 December 2021
در مقدماتی المپیک لندن،

«لغو دیدار رسمی تیم فوتبال زنان ایران به دلیل پوشش اسلامی»

2011 June 04

خبر / رادیو کوچه

شام‌گاه جمعه، مسابقه تیم ملی فوتبال زنان ایران با اردن در مقدماتی المپیک لندن به دلیل مخالفت فدراسیون بین‌المللی فوتبال، فیفا، با پوشش اسلامی زنان فوتبالیست ایرانی، لغو شده است.

تیم زنان ایران قرار بود در اردن به دیدار تیم زنان این کشور برود، اما بنابر گزارش خبرگزاری‌های ایران، «مسوول بحرینی برگزار‌کننده مسابقات از حضور بانوان ایرانی با پوشش اسلامی جلوگیری کرد.»

تیم ایران در دور مقدماتی صدر نشین گروه خود شده و به مرحله دوم رسیده بود اما به دلیل مخالفت فیفا با پوشش زنان ایرانی، اردن با نتیجه سه بر صفر برنده اعلام شد.

به گزارش ایرنا، بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان ایران پس از حضور در زمین و با تشویق تماشاگران «وزرش‌گاه را با چشمانی اشک‌آلود ترک کردند.»

در پی این اتفاق، علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال ایران گفته است که «این فدراسیون از مسوول برگزار‌کننده این رقابت‌ها به فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) شکایت می‌کند.»

به گفته آقای کفاشیان، فدراسیون فوتبال ایران مکاتباتی با سپ بلاتر رییس فیفا در خصوص حضور زنان فوتبالیست ایرانی با پوشش اسلامی انجام داده بود و موافقت وی را کسب کرده بود.

آن‌طور که آقای کفاشیان گفته در قانون فیفا هیچ کشور حق ندارد با پوشش اسلامی در رقابت‌ها حاضر شود «اما فدراسیون فوتبال ایران رای‌زنی‌های لازم را در این مورد انجام داده بود.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. جلال
    1

    در اسلام مگر زنها جز آدمها هستند ؟؟ …. به این دین