Saturday, 18 July 2015
07 August 2020
بی‌خبری از وضعیت دلیرثانی، زندانی سیاسی،

«اعتصاب غذای سه زندانی سیاسی در اعتراض به درگذشت صابر»

2011 June 16

خبر / رادیو کوچه

‌مهدی خدایی، آرش صادقی و احمد شاهرضایی از زندانیان سیاسی از روز 15 خرداد در اعتراض به جان‌باختن هاله سحابی  در اعتصاب غذا به سر می‌برند. ‌قرار بود این سه نفر در‌ روز 22 خرداد اعتصاب  خود را  بشکنند اما این اعتصاب در  اعتراض به فوت هدی صابر ادامه دارد.

گفتنی است مهدی خدایی دبیر اسبق انجمن اسلامی دانش‌گاه آزاد شهر ری و فعال حقوق بشر، از تاریخ ۱۲ اسفند ماه سال ۸۸ توسط ماموران سپاه پاسداران بازداشت و به سلول‌های انفرادی بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. وی که ماه‌ها در سلول‌های انفرادی این بند تحت بیش‌ترین فشار‌ها برای تن دادن به اعترافات واهی و ساختگی قرار داشته، در مهر ماه سال ۸۹ از طرف شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به سه سال زندان محکوم گردید که این حکم در دادگاه تجدیدنظر تایید شد.

خدایی در اسفند ماه سال ۸۸ نیز بابت پرونده قبلی خود از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق برپایی تجمعات و تبلیغ علیه نظام» به چهار سال زندان محکوم شده بود که این حکم نیز به تایید دادگاه تجدیدنظر رسیده است. این فعال دانش‌جویی در مجموع به ۷ سال زندان محکوم شد.

آرش صادقی، عضو ستاد ۸۸ میرحسین موسوی در زمان انتخابات و عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی، پس از چندین‌بار بازداشت و انتقال به سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹، به ۵ سال حبس قطعی محکوم شد.

احمد شاهرضایی در دادگاه بدوی به سه سال حبس محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدید نظر به یک‌سال و نیم کاهش پیدا کرد.

گفتنی‌ است خسرو دلیرثانی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، از جمله زندانیانی است که هم‌راه هدی صابر در اعتصاب غذا بوده و پس از پایان اعتصاب غذایش از وضعیت وی نیز هیچ خبری در دسترس نیست.

بیشتر بخوانید:

«‌وزیر دادگستری باید علل درگذشت صابر را بررسی کند»

«وضعیت وخیم جسمانی آرش صادقی فعال دانش‌جویی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,