Saturday, 18 July 2015
28 September 2021

«آیا متجاوزین حادثه خمینی‌شهر سربازان گم‌نام نبودند؟»

2011 June 16

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا انتخاب دبیر روز سایت و یا پیشنهاد دوستان رادیو است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد. نظر‌های مطرح شده در این بخش الزامن نظر رادیو کوچه نیست. اگر نقد و نظری بر نوشته‌های این بخش دارید می‌توانید برای ما ارسال کنید.

مهیار فرآورده

واکنش قوه قضاییه به جنایت دهشتناک حمله به باغی در حوالی خمینی‌شهر و تجاوز دست‌جمعی به زنان در یک میهمانی خانوادگی، و مقصر دانستن قربانیان این جنایت، این شبهه را برمی‌انگیزد که نکند «متجاوزین» از همان دست «سربازان گم‌نام امام زمان» باشند که به تعبیر سخن‌گوی این قوه از خدشه‌دار شدن «عفت عمومی» به تنگ آمده و چنین جنایتی مرتکب شدند؟!

دست‌گاهی که سناریوی محفلی‌ قتل‌های زنجیره‌ای را رهبری و تقلب میلیونی در انتخابات را مهندسی کرد، چرا نتواند چنین جنایتی را کارگردانی کند، که هم سود دنیوی برای دست‌گاه سرکوب دارد و هم ثواب اخروی برای فقیهان. تا مردم بفهمند که اگر به آن‌چه گردانند‌‌گان دست‌گاه ولایت فقیه می‌گویند گوش نکنند در جمع‌های خصوصی هم امنیت ندارند.

محسنی‌اژه‌ای سخن‌گوی قوه قضاییه که معلوم است چندان هم از این جنایت ناراحت نشده، در نشست خبری روز دوشنبه 23 به صراحت اعلام کرد که «اگر مرحله اول که کوتاهی در شئونات اسلامی بود رعایت می‌شد این تعرضات صورت نمی‌گرفت»

سردار حسن کرمی فرمانده انتظامی اصفهان هم گناه را پای تحریک‌آمیز بودن رفتار قربانیان گذاشته و در برنامه 20:30 گفته: «همسایه این باغ که اون‌جا ساکن بوده، با مشاهده رفتار این افرادی که در داخل باغ بودند، و مقداری هم تحریک‌آمیز بوده با سروصدایی که ایجاد می‌کنند. اون فرد تحریک می‌شه و  13 نفر از دوستان خودش رو فراخوانی می‌کنه.»

این سناریو چاله‌چوله‌های زیادی دارد. مگر این آقای سردار در حین ارتکاب جنایت آن‌جا بوده که بداند قربانیان رفتار تحریک‌آمیز داشتند و سروصدا می‌کردند؟ بر فرض که دستگیر شده‌ها چنین گفته باشند، چگونه پلیس می‌تواند فرضیه خود را بر اساس گفته‌های متجاوزین استوار سازد؟ با توجه به ارتکاب جنایت در روز زن – سوم اسفند – و جهت پوششی و تحریک‌آمیز که دست‌گاه قضایی به این پرونده داده، می‌توان پنداشت عدم موفقیت دست‌گاه ولایت ‌فقیه در مهار کردن زنان و ترویج حجاب در میان آن‌ها، نظام را واداشته تا خود در نقش اوباش و اراذل و متجاوز ظاهر شود تا از این ره‌گذر چشم‌زهری بگیرد.

فرمانده انتظامی اصفهان هم‌چنین گفته: «5 نفر از این مهاجمین که در حادثه دست داشتند بلافاصله دستگیر می‌شن تا ظهر همان روز. مابقی این‌ها از شهرستان متواری شده بودند». بنابراین هیچ‌کدام از مهاجمین در هنگام حضور ماموران انتظامی و نیروهای ویژه دستگیر نشدند، بلکه ماموران موفق شدند تا ظهر تنها 5 تن از آن‌ها را دستگیر کنند. علاوه بر این آن‌گونه که سایت عصر ایران نوشته نبوده است که «ماموران انتظامی و نیروهای ویژه ‌بلادرنگ خود را به محل رسانده» باشند. اگر بلادرنگ خود را رسانده بودند که سربازان گم‌نام فرصت نمی‌کردند ماموریت الهی خود را به‌ انجام رسانده و سپس محل را ترک کنند.

آدم واقعن دلش به‌حال جنایت‌کاران حکومت امام زمان می‌سوزد. آخر بنده‌خداها چقدر نگاه کنند و تجاوز نکنند

کاری که ماموران انتظامی و نیروهای ویژه انجام دادند این بود که «موفق می‌شوند افراد مذکر را آزاد کنند» کارگردانان این سناریو وقت کافی در اختیار سربازان گم‌نام گذاشته بودند. بر اساس نوشته وبسایت عصر ایران، پلیس دو کار دیگر هم انجام داده: «هم‌زمان با شناسایی مکان مجاور، سایر افراد مونث را نیز از دست ربایندگان رها» ساخته.

مهاجمین که محل را ترک کرده بودند، پس پلیس سایر افراد مونث را از دست کدام رباینده‌گان رها ساخته؟ و اگر هنوز آن‌جا بودند پس چرا پلیس موفق نشده آن‌ها را در محل دستگیر کند؟

وقتی اظهارات سخن‌گوی قوه قضاییه و فرمانده پلیس اصفهان را کنار نظر امام جمعه خمینی‌شهر بگذاریم که گفت: «اگر خانم‌ها حجاب داشتند، مورد تجاوز  قرار نمی‌گرفتند»، متوجه فرماندهی منسجم این عملیات می‌شویم. یکی از سوراخ‌های این سناریو آن است که چگونه همسایه متجاوز از پشت دیوار باغ دیده که آن‌ خانواده حجاب نداشتند؟

شگفتی در این است که چرا هنوز بقیه جنایت‌کاران که دست‌گاه حاکمه علاقه‌مند است عمل آن‌ها را یک «حادثه» بنامد، دستگیر نشده‌اند؟ حادثه به تصادف اتومبیل می‌گویند و یا این‌که شخصی از پشت بام پرت شود و یا کارگری انگشتش را در زیر دست‌گاه تراش از دست بدهد. به‌گفته فرماده انتظامی اصفهان، همسایه باغ مجاور به 13 تن از دوستانش خبر می‌دهد و آن‌ها می‌خواهد برای ارتکاب جنایت به‌ او بپیوندند و پس از این‌که آن‌ها همگی در باغ جمع می‌شوند نقشه می‌کشند که چگونه عملیات خود را به‌اجرا درآوردند. بنابرین این یک جنایت هولناکی است که درست در وسط حکومت امام زمان به نیابت امام خامنه‌ای اتفاق افتاده و تنها یک «حادثه» نیست.

در حالی‌که فرمانده انتظامی اصفهان، همسایه باغ را یک‌نفر اعلام کرده که 13 تن از دوستان خود را فراخونده، و هم‌چنین گفته که 5 تن از مهاجمین تا ظهر دستگیر شدند، اما دادستان شهرستان خمینی‌شهر در گفت‌وگویی با وبسایت عبرت، افراد باغ مجاور را دو تن اعلام کرده که 12 نفر دیگر به آن‌ها پیوستند و گفته است که پلیس تا کنون موفق به دستگیری تنها 4 تن از مجرمین شده است.

گرچه اظهارات فرمانده انتظامی اصفهان و دادستان شهرستان خمینی‌شهر با یک‌دیگر نمی‌خوانند، اما بر سر دلیل وقوع جنایت هماهنگی کامل دارند «پوششی بسیار نادرست در فضایی که نامحرم در آن بوده است» دادستان شهرستان خمینی‌شهر هم‌چنین به عبرت گفته که متجاوزین پس از ساعت‌ها «نگاه کردن» بالاخره شیطان گول‌شان می‌زند و درست ساعت 12 شب دست به این جنایت می‌زنند.

آدم واقعن دلش به‌حال جنایت‌کاران حکومت امام زمان می‌سوزد. آخر بنده‌خداها چقدر نگاه کنند و تجاوز نکنند؟!

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,