Saturday, 18 July 2015
21 September 2021
هنگام سفر به آلمان،

«بازداشت مریم مجد عکاس ورزشی ایرانی»

2011 June 22

خبر / رادیو کوچه

بر اساس برخی گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌ها، مریم مجدعکاس مطبوعاتی ایرانی که برای عکاسی از جام جهانی فوتبال زنان قصد داشت به آلمان سفر کند توسط نیروهای امنیتی پیش از پرواز در فرودگاه امام خمینی تهران بازداشت شده است.

به گفته پترا لندرز، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال آلمان، مریم مجد که روز جمعه ۲۷ خردادماه برای عکاسی از جام جهانی فوتبال زنان قصد داشت به آلمان سفر کند، «ناپدید شده است.»

به گزارش بی‌بی‌سی، پترا لندرز، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال آلمان که قرار بود به هم‌راه خانم مجد و با هماهنگی فیفا کتابی درباره زنان فوتبالیست در جهان منتشر کند با اعلام این خبر گفت: «من نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است، تمام راه‌های ارتباطی‌ام با او قطع شده است. ایمیل‌ها به او نمی‌رسد، نمی‌توانم با او تماس بگیریم.»

خانم لندرز که روز جمعه به فرودگاه دوسلدورف آلمان رفته با ابراز نگرانی از بی‌خبری از وضعیت خانم مجد گفت: «در فرودگاه منتظر او بودم اما نیامد و تاکنون هیچ خبری نیز از خودش به من نداده است. هیچ شماره‌ای هم از خانواده او ندارم تا تماس بگیرم.»

این بازیکن سابق تیم ملی فوتبال آلمان هم‌چنین اعلام کرد که در ادامه پی‌گیری بی‌خبری از مریم مجد، عکاس مطبوعات ایران به سازمان عفو بین‌الملل نامه نوشته و هم‌چنین در نامه دیگری از دولت آلمان خواسته تا هرچه سریع‌تر با دولت ایران تماس گرفته و موضوع را پی‌گیری کنند.

خانم لندرز نامه‌ای نیز به سفارت ایران نوشته است و امیدوار است هرچه سریع‌تر سفارت به او پاسخ دهد. او در خصوص نحوه آشنایی‌اش با مریم مجد و پروژه مشترک در خصوص کتاب درباره زنان فوتبالیست گفت: «در بهمن ماه مریم را برای مسابقه‌های فوتبال ملی آلمان دیدم و چون عکاس خوبی است و تجربه‌های زیادی در عکاسی فوتبال زنان دارد، به او پیشنهاد کار مشترک دادم و مریم هم استقبال کرد. من همه کارهای سفرش را انجام دادم اما نمی‌دانم چه اتفاقی برایش افتاده است.»

مریم مجد متولد سال ۱۳۶۵ است و در سال‌های اخیر به طور تخصصی در حوزه ورزش زنان ایران فعالیت می‌کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,