Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
فعالان سیاسی، دانش‌جویی درپی جان‌باختن سحابی و صابر:

«‌پرچمی که فعالان برافراشته‌اند را در اهتزاز نگه داریم‌»

2011 June 23

برخی از فعالان سیاسی، دانش‌جویی و حقوق بشر ایرانی در آمریکا با صدور فراخوانی اقدام به برگزاری تجمعی اعتراضی به مناسبت درگذشت هدی صابر و جان‌باختن هاله سحابی دو تن از فعالان سیاسی کرده‌اند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

متن این فراخوان در پی می‌آید:

درگذشت  شهادت‌گونه هاله سحابی  وهدی صابر بار دیگر سایه‌ شوم خشونت و بی‌رحمی را بر ایران گستراند ‌و وجدان اخلاقی ‌جامعه را به درد آورد. این مصیبت سنگین‌، جلوه‌ای تمام عیار از بی‌عدالتی حاکمان مستبد و تمامیت‌خواه جمهوری اسلامی  است که بهترین و شریف‌ترین فرزندان ملت را در پای خودخواهی و تمامیت‌طلبی‌شان فدا کرده‌اند و برای تداوم بقا‌ خود  دست به‌هر جنایت و خیانتی بر علیه شایسته‌ترین فرزندان این آب و خاک می‌زنند‌.

حدیث تلخ پای‌مال شدن ارزش‌های انسانی و اخلاقی در پای اقتدار‌گرایی سیاسی و دیکتاتوری حکایتی دیرینه در تاریخ معاصر ما است. در تمامی این سال‌های پر‌ فراز و نشیب‌، ‌‌زبان زور و بی‌قانونی  و به‌کار‌گیری‌ مشت آهنین‌، سکه رایج و ابزار غالب دولت‌های آزادی‌ستیز‌ در برخورد با مردم و جامعه بوده  است. ‌اما علی‌رغم همه‌ نا‌همواری‌ها و نا‌ملایمات‌ قریب به یک صد سال است که جامعه ایران در تلاش مستمر برای رسیدن به دولتی دموکراتیک‌، مدرن‌، پاسخ‌گو و توسعه‌گرا به سر می‌برد  و بر سر این راه فرخنده  ومبارک هزاران شهید دلاور را تقدیم مام میهن کرده است.

موج آخر خیزش‌ جویندگان  آزادی با حماسه  جنبش سبز مردم ایران به‌پا خواست. موجی که علی‌رغم همه سرکوب‌ها  آرام نگرفته و هم‌چنان‌ در دشت تشنه آزادی ایران ‌جاری است. ده‌ها نفرشجاعانه  و خالصانه ‌سینه‌های‌شان را آماج گلوله‌های‌ دشمنان حقیقت و آزادی کردند‌. ندا‌، سهراب‌، کیانوش‌، صانع‌، محمد‌، امیر و .. با نثار جان و خون خود بر بی‌عدالتی و بی‌داد فراگیری شهادت دادند که  بر میهن مسلط شده است  و سند حقانیت  ملت برای دست‌یابی به آزادی‌، عدالت و جامعه مدنی مقتدر‌ را امضا کردند.

اینک شهیدان رفته‌اند‌ و مسوولیتی سنگین بر دوش ما نهاده‌اند‌.‌ ما مسوول تداوم راهی هستیم که آن‌ها  اغاز کرده‌اند‌. مسوول هستیم تا  پرچمی که برافراشته‌اند را در اهتزاز نگه داریم‌.

از این رو ما جمعی از زندانیان سیاسی و عقیدتی سابق‌ و‌ گروهی از حامیان این برنامه ضمن اعلام حمایت از خواسته‌های اعتصاب غذای 12 زندانی شجاع زندان اوین (‌آقایان محسن امین‌زاده‌، ابوالفضل قدیانی‌، بهمن احمدی‌عمویی‌، عبداله مومنی‌، عماد بهاور‌، مهدی اقبال‌، فیض‌اله عرب‌سرخی‌، امیر‌خسرو دلیر‌ثانی‌، حسن اسدی زید‌آبادی‌، محمد داوری‌، محمد مقیثه‌، قربان بهزادیان‌نژاد‌)‌، هم‌سو با کمپین اعتراض سبز در روز شنبه مورخ 25 ماه جون در ساعت 6 عصر در مقابل دفتر سازمان ملل در واشنگتن دی‌سی جمع می‌شویم تا مراتب اعتراض خود را به مرگ شهادت‌گونه هدی صابر و هاله سحابی که در تداوم مرگ‌های مشکوک اکبر محمدی‌، امید میر‌صیافی‌، زهرا کاظمی‌، زهرا بنی‌عامری‌، عبدالرضا رجبی‌، محسن تکمه‌چی و … اعلام داریم و  توقف هر چه سریع‌تر  بی‌داد‌ و خشونت دولتی در میهن‌مان را فریاد زنیم.

حضور هر چه فعال‌تر‌ و منسجم ما ضمن آن‌که مسوولیت اخلاقی و انسانی ما است، کارزار برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران را نیز تقویت می‌کند.  در این مسیر هم‌راهی شما را طلب می‌کنیم.

علی افشاری‌، احمد باطبی‌، پویا جهاندار‌، فریبا داوودی‌‌مهاجر‌، کیانوش سنجری‌، کوروش صحتی‌

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,