Saturday, 18 July 2015
17 September 2021
ادامه‌ی روند دریافت جایزه فیلم درباره الی

«دو جایزه ازاسکرین آسیا پاسیفیک برای فرهادی»

2009 November 27

اصغر فرهادی با فیلم سینمایی «درباره الی» جایزه بزرگ هیئت داوران و جایزه بهترین فیلم نامه‌نویس را از سومین دوره مراسم اهدای جوایز «اسکرین آسیا پاسیفیک» دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم اهدای سومین دوره جوایز اسکرین آسیا پاسیفیک روز پنجشنبه 26 نوامبر در استرالیا برگزار شد و جایزه بهترین فیلم به فیلم سینمایی «سامسون و دلیله» به کارگردانی «وارویک تورنتن» از استرالیا رسید که نماینده سینمای این کشور در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان اسکار هشتاد و دوم نیز هست.

صحنه ای از فیلم درباره الی

صحنه ای از فیلم درباره الی

فیلم سینمایی «درباره الی» ساخته اصغر فرهادی در بخش بهترین فیلم نامزد دریافت جایزه بود، جایزه ویژه هیئت داوران را به خاطر کارگردانی دریافت کرد. «درباره الی» نماینده ایران در اسکار سال 2010 است. دیگر جایزه ویژه هیئت داوران به «الیا سلیمان» فیلم ساز شهیر فلسطینی برای کارگردانی فیلم سینمایی «زمان باقیمانده» رسید.
فرهادی در بخش فیلم نامه هم توانست جایزه بهترین فیلم نامه مراسم اسکرین آسیا پاسیفیک را برای «درباره الی» از آن خود کند. جایزه بهترین بازیگر مرد به «ماساهیرو موتوکی» برای بازی در فیلم ژاپنی «خروجی‌ها»رسید و «کیم های جا» برای بازی در فیلم کره‌ای«مادر» ـ نماینده کره در اسکار هشتاد و دوم ـ بهترین بازیگر زن شد.
«لو چوان» فیلم ساز چینی برای کارگردانی «شهر زندگی و مرگ» بهترین کارگردان مراسم اسکرین آسیا پاسیفیک لقب گرفت و جایزه بهترین فیلم برداری به همین فیلم اهدا شد. جایزه بهترین فیلم انیمیشن را هم «مری و مکس» به کارگردانی آدام الیوت از استرالیا دریافت کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: