Saturday, 18 July 2015
20 October 2021
روان به سلامت- قسمت دوازدهم

«انحراف روان‌پاکی»

2011 July 16

علی انجیدنی/ رادیو کوچه

سلام برشنوندگان عزیز خودم. درود بر طرف‌داران ناز خودم. بسیار خوش‌حالم که من یعنی خودم امروز هم در کنار گوش شما یعنی شنوندگان برنامه خودم هستم و ….

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

سلام آقای دکتر. خوب هستین؟

شما؟

من مجری جدید برنامه هستم‌. تو ترافیک موندم کمی دیر رسیدم. از این هفته به دستور رییس بزرگ من در خدمت شما و شنوندگان هستم.

من اصلن درخواست مجری نکرده بودم که جدیدش رو بخوان برام بفرستند. شما هم برگردین تو همون ترافیک برات به‌تره.

شوخی می‌کنید آقای دکتر. رییس بزرگ دستور دادند. این هم حکم‌شان. آقا‌زاده‌شان هم در جریان هستند. مگه نه؟

با اونور چرا صحبت می‌کنی؟ با من صحبت کن.

من دارم با اتاق فرمان صحبت می‌کنم. ایشان در جریان هستند.

ایشان بی‌جا می‌کنند در جریان باشند. همه جریان‌ها متعلق به من است‌. کسی حق جریان‌سازی و در جریان بودن غیر از من ندارد…. چیه… ؟ باز داری دست و بالت رو تکون می‌دی؟… ببین خانم محترم همون‌جور که می‌دونی از هر سه نفر تو مملکت ما یکی دیونه‌ست. الان هم بین من و رییس بزرگ و این گل پسرش معلومه که کدوممون دیونه‌ست. پس این حکم و مکمت رو بردار و برو خونه‌تون بقیه آشپزی‌‌ات رو بکن . شبکه «می‌ شف» امروز کدو حلوایی یاد می‌ده با طعم پاستا.

ببخشید ها،  جسارت نشه، ولی من با دستور شما نیومدم که با دستور شما بروم.

چی؟ چه غلط‌های بالاتر از دیپلمی؟ می‌ری بیرون یا با لگد بندازمت بیرون. برو به اونی که بهت حکم داده هم بگو تا دکتر روان‌پاک در این جا هست برنامه همینیه که هست. من یه سوت بزنم کل شنونده‌ها می‌ریزن این‌جا من رو حمایت می‌کنند.. برو تا اون روی سگم بالا نیومده..

ما که می‌دونیم شما رو کدوم جریان تحریک می‌کنند و چرا شما این کارها رو می‌کنید. بالاخره این‌جا رو از لوث این جریان انحرافی پاک می‌کنیم…..

برو ببینم با این انحراف پاک کنی‌ات. برو همون سبزی‌هات رو پاک کن انحراف طلبت…ببین پسر آقا …. اگه یه بار دیگه بدون هماهنگی من کسی رو بفرستی تو من وسط برنامه همه چیز رو قطع می‌کنم و پامیشم می‌رم خونه بست می‌شینم. پیامد‌هاش با خودت…. این اتمام حجت منه با تو جقلی…

خوب شنوندگان عزیز نمی‌ذارن که یه روز مثل بچه آدم بشینم و برای شما راه‌کار ارایه بدم و شما رو از گیر این همه معضلات و مشکلات روانی رهایی ببخشم. این‌قدر که من در این مدت کوتاه تونستم کارهای بزرگ انجام بدم این آدم‌های کوته‌فکر نمی‌تونن ببینند. همش به من برچسب انحراف می‌چسبونند. اصلن اینا نمی‌دونن انحراف چی هست. وقتی می‌گن انحراف منظورشون انحراف از چیه و از کیه؟ اصلن شما ببینید ما تو علم ریاضی انحراف از معیار یا همون واریانس رو داشتیم… چی می‌گی ریاضی دان؟ من هم می‌دونم که انحراف از معیار ریشه دوم واریانسه… بعله… شما به جای گیر دادن به این جزییات به کلیات توجه کنید…

 بعله داشتم می‌گفتم انحراف از معیار .. حالا معیار کی و چیه این مهمه. وگرنه همه می‌تونند هم‌دیگر رو متهم کنند که از معیار منحرف شده‌اند‌. بذارین براتون مثال روانی بزنم… همین هم‌کار خل و چل ما که گفته طبق تحقیقات از هر سه ایرانی یک شون بیمار روانی هستند رو در نظر بگیرین. اولن که نمی‌دونم این تحقیقات رو از کجاش در آورده حالا بماند ولی این نکته که از هر سه نفر یکی روانیه نکته انحرافی‌ست. یعنی این هم‌کار ما می‌خواد با این حرف‌ها تمام زحماتی که ما در این چند سال در جهت سلامت‌سازی روان مردم انجام دادیم رو زیر سوال ببره. یکی نیست بهش بگه موقعی که ما داشتین روان مردم رو به سلامت می‌کردیم شما کجا بودی. حالا خوبه ما هم بگیم از بین خودت و زنت و بچه‌ات یکی تون روانی هستین؟ الان معیار گم شده و هرکی هر‌چی دلش می‌خواد می‌گه و اون‌وقت انحراف رو به من یعنی دکتر «روان‌پاک» نسبت می‌دن. حالا جالبه که از خودم هم می‌ترسن و می‌گن دوروبری‌هات منحرفن…

 خوب عزیزان من، وقتی من معیار باشم هرکی از من فاصله بگیره انحراف از معیار داره. شما هم بیایید و به من نزدیک بشین.. البته خانم‌ها اگه اول بیایند به‌تره… بعد ببینید نزدیکی به معیار چه لذتی داره…. خوب بحث رو منحرف نکنیم و برگردیم سر حرف خودمون…. دوست دارم برای سلامت روان شما چند تا توصیه انحرافی بکنم تا هم دل همه این آقایون بسوزه و هم شما هم به نوایی برسید:

1- همیشه وقتی کسی در صحبت کردن با شما دنبال دعوا می‌گرده و می‌خواد هرجور هست بحث رو از حالت طبیعی‌اش منحرف کنه و به کتک‌کاری برسونه شما از این انحراف ناراحت نشین شما هم بحث رو منحرف‌ترش کنید یعنی هنوز طرف تو فکر دعوا و بزن بزن نیست شما چنان بزنید تو گوشش که تمام انحراف‌های بچگی‌اش رو به یادش بیاره. مطمئن باشین شما ضرر نمی‌کنید. این تز دکتر «روان‌پاک» است که هر حمله‌ای حتا حمله جنون‌آمیز و بی‌اثر از دفاع مفید‌تر است. من تا الان اگه می‌خواستم با دفاع کارم رو پیش ببرم الان به جای این برنامه و میکروفون دسته خر هم دستم نمی‌دادن. به جون شما..

2- اگه از شما کاری رو خواستند که براشون انجام بدین جلو روشون قول بدین بعد بزنید زیر همه چیز و هرجور دلتون خواست عمل کنید. هیچ‌کس نگران قول شما و کارهای شما نیست. اگه گفتند شما از منش و رفتارهای قبلی‌تون منحرف شدین و شما قبلن هم‌چین آدمی نبودین‌. بگید که از کجا معلوم شما منحرف نشدین. بگین همینه که هست و چهار تا فحش هم بهشون بدین.

باز چی شد… می‌خوای میکروفون رو قطع کنی؟ برای چی؟ عجب گرفتاری شدیم… دو دقیقه نمی‌تونیم با مردم‌مون صحبت کنیم… چی با این حرف‌ها مردم رو منحرف می‌کنم؟ برو بابا پسر کوچولو… مردم ما یه پا خودشون انحرافی عمل می‌کنند… کجای کاری؟ من فکر می‌کنی این کارها و حرف‌هام رو از کجا یاد گرفتم… از تو لپ لپ؟ منم از همین مردم یاد گرفتم.. رانندگی‌هامون رو ببین…. تو نوبت وایستادن‌مون رو ببین….. پاشم برم گم شم….

خوب شنوندگان عزیز در این‌جا تا با اردنگی بیرونم نیانداختند از حضور شما خداحافظی می‌کنم تا برنامه بعد بدرود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,