Saturday, 18 July 2015
20 October 2021
یک‌دقیقه سکوت به احترام کشته‌شدگان نروژ

«آغاز محاکمه عامل کشتار نروژ در پشت درهای بسته»

2011 July 25

خبر / رادیو کوچه

مردی که به انجام حملات تروریستی دوگانه روز جمعه در نروژ اعتراف کرده، روز دوشنبه، 25 ژوئیه، در نخستین جلسه رسیدگی به پرونده علیه خود در دادگاهی در اسلو، پایتخت، حاضر شده است.

به گزارش الجزیره، بر اساس تصمیم قاضی مسوول پرونده، محاکمه آندرس برینگ برویک پشت درهای بسته برگزار می‌شود و گزارش‌گران رسانه‌های همگانی حق حضور در جلسات دادگاه را نخواهند داشت تا متهم نتواند از جلسات دادگاه برای تبلیغ افکار سیاسی خود بهره‌برداری کند.

مردم نروژ به یاد قربانیان این حملات، روز دوشنبه ساعت 12 به وقت محلی در سراسر این کشور یک دقیقه سکوت کردند.

آقای برویک، 32 ساله، به انجام بمب‌گذاری در اسلو، پایتخت، و هم‌چنین کشتار در جزیره اوتویا، محل اردوی نوجوانان هوادار حزب حاکم کارگر، اعتراف کرده است.

گفته می‌شود که او با گروه‌های افراطی راست‌گرا ارتباط‌هایی داشته و از سال‌ها پیش برای این حملات برنامه‌ریزی می‌کرده است.

در جریان این حملات که خونب‌ارترین واقعه در نروژ از زمان جنگ جهانی دوم توصیف شده است، دست‌کم 93 تن کشته و 96 نفر دیگر مجروح شدند.

در عین حال، به گفته مقامات پلیس نروژ اطلاعات جدید نشان می‌دهد که ممکن است آمار تلفات جزیره اوتویا که در حال حاضر 86 نفر تخمین زده می‌شود، بیش‌تر از این رقم باشد.

آقای برویک که پیش‌تر این حملات را «وحشتناک اما ضروری» توصیف کرده، گفته است که در جلسه دادگاه دلیل اقداماتش را توضیح خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

«عامل انفجار و تیراندازی نروژ یک نفر بوده است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    aneBTb bsfmjswmjnkn, [url=http://zrwtdhuqxdpl.com/]zrwtdhuqxdpl[/url], [link=http://sdolmgzsdkoi.com/]sdolmgzsdkoi[/link], http://omkshptjcxow.com/