Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
مهدی کروبی خطاب به فرزندش:

«‌زشتی و شرمندگی می‌ماند برای مسوولینی که ظلم می‌کنند»

2011 August 07

خبر / رادیو کوچه

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های منسوب به اصلاح‌طلبان، مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت جمهوری اسلامی، که چند ماه است در حصر خانگی به‌سر می‌برد، در نامه‌ای به فرزندش حسین کروبی مواردی را به وی منتقل کرده است.

به گزارش سحام نیوز و به نقل از صفحه فیس بوک شخصی حسین کروبی، در بخشی از این نامه آمده است: «یقین داشته باشید این دوران سخت و دشوار پایان خواهد یافت. زشتی و شرمندگی می‌ماند برای افراد و مسوولینی که ظلم می‌کنند و بر خلاف قانون و شرع حقوق مردم را پای‌مال می‌نمایند.»

حسین کروبی پیش از انتشار نامه متن زیر را نوشته است:

نزدیک به شش ماه است که هنوز موفق به دیدار پدرم نشده‌ام تا وی را حتا برای دقایقی ببینم. خواستم تا در آستانه این ماه رمضان از پدرم یادی کرده باشم‌. پدری که مانند مهندس موسوی و همه زندانیان سیاسی دچار کینه و عداوت ماموران امنیتی قرار گرفته‌اند. امیدوارم در این ماه، زندانیان سیاسی هم‌چون احمد زیدآبادی، محمد داوری، عبداله مومنی، عیسی سحرخیز و بهاره هدایت و بسیاری دیگر از زندانیان و نیز گم‌نامان در بند که به ناحق دچار ظلم ظالمین شده‌اند هرچه زودتر آزاد شده و مسببان این ظلم در این ماه رحمت و توبه از درگاه خداوند طلب بخشش کنند و به عقلانیت و انسانیت بازگردند.

این متن نامه ای است که پدرم چند ماه قبل برای من نوشته بودند. متاسفانه در آن ایام، رسانه‌های جریان حاکم با شایعه‌پراکنی، خبر خروج من از کشور و پناهنده شدن در کشوری امن را منتشر کرده بودند. این خبرها توسط ماموران به گوش پدرم رسیده بود و ایشان چون نگران جو سازی و سو‌استفاده جریان حاکم بودند، طی نامه‌ای به من در این خصوص ابراز نگرانی خود را اعلام کردند.

متن کامل نامه مهدی کروبی به حسین کروبی در پی آمده است:

بسمه تعالی

فرزند عزیز و نور چشمم حسین کروبی

سلامتی شما و خانواده محترم و فرزندان عزیز زهرا خانوم و احمد جان را از خداوند منان خواستارم. انشاله از همه خطرها مصون و محفوظ باشید. یقین داشته باشید این دوران سخت و دشوار پایان خواهد یافت. زشتی و شرمندگی می‌ماند برای افراد و مسوولینی که ظلم می‌کنند و بر خلاف قانون و شرع حقوق مردم را پای‌مال می‌نمایند. با توکل به خداوند بزرگ در کنار خانواده و فرزندان باشید و در خصوص ملاقات با پدر، هرگونه صلاح می‌دانید عمل نمایید و از مسافرت به خارج از کشور حتمن پرهیز نمایید زیرا مصلحت نیست و مطمئن باشید ندامت و پشیمانی جبران ناپذیری دارد.

مهدی کروبی

بیشتر بخوانید:

«احمدی‌نژاد اختلاف با آیت‌اله خامنه‌ای را تکذیب کرد»

«دیدار خاتمی با خانواده رهنورد و موسوی»

«آلمان خواستار آزادی موسوی، کروبی و زندانیان سیاسی ایران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,