Saturday, 18 July 2015
14 June 2021
نماینده سوریه در سازمان ملل:

«مسیر ما درست است، حق حاکمیت خط قرمز ماست»

2011 August 11

خبر / رادیو کوچه

با افزایش هشدار‌ها و تهدیدات بین‌المللی علیه سوریه، نماینده این کشور در سازمان ملل، بشار جعفری، روز چهارشنبه، 10 اوت، اعلام کرد که حق حاکمیت در هر کشوری خط قرمز آن کشور محسوب می‌شود که نباید از آن گذشت.

به گزارش الجزیره، وی اظهار داشت: «ما اکنون تعهدات و وظایف خود را به خوبی می‌دانیم اما ما در مسیر درست قرار داشته و به هیچ کشوری اجازه دخالت در امور داخلی خود را نمی‌دهیم.»

وی در نشست سازمان ملل از کشته شدن 500 نیروی ارتش و امنیتی سوریه گزارشی را ارایه کرده بود.

وی پس از بازگشت از نیویورک در جلسه‌ای هیت دولت با بشار اسد دیدار کرد و در آن به توضیح جزییات نشست وی در سازمان ملل پرداخت.

هم‌زمان مخالفان حکومت سوریه از کشته‌شدن دست‌کم 20 تن توسط ارتش این کشور در روز چهارشنبه، 10 اوت، خبر داده‌اند. این در حالی است که در در چند شهر این کشور، به خصوص شهر حمص، تعدادی نیز بازداشت شده‌اند.

براساس این گزارش‌ها، نظامیان سوری به منظور بازداشت معترضان، محله‌های مختلف شهر حمص را به محاصره درآورده بودند و کسانی را که در صدد فرار بودند هدف تیراندازی قرار می‌دادند.

پیش‌تر، ماموران دولتی گروهی از روزنامه‌نگاران را به شهر حما‌ بردند تا پس از یک هفته عملیات نظامی که گفته می‌شود ده‌ها کشته برجای گذاشته، شاهد خروج نیروهای ارتش از این شهر باشند.

بیشتر بخوانید:

«حملات ارتش سوریه به شهرهای نزدیک مرز ترکیه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,